barcelona city

شهر بارسلون، این شهر پر جنب و جوش و تابستانی که در کشور اسپانیا با منظره های مجلل، معماری های بی نظیر و جاذبه های فرهنگی یک مقصد بسیار جذاب برای گردشگری است.

Barri Gòtic مرکز شهر بارسلونا محله ای است که با بافت قدیمی اما معماری های مدرنی که در آن به کار رفته است، شهرت زیادی پیدا کرده است. با توجه به آب و هوای مدیترانه ای این شهر بندری می توانید از تفریحات، سرگرمی های تابستانی و همچنین غذاهای لذیذ و محلی مانند Escalivada (پیاز، گوجه، سیر، بادمجان گریل شده، نمک، فلفل دلمه و روغن زیتون ترکیب شده)، Paella (غذاهای دریایی، زعفران، مرغ و برنج ترکیب شده) و Romesco (آجیل و سس فلفلی) لذت ببرید.‏بارسلون توسط نشنال جئوگرافیک بعنوان ” بهترین شهر ساحلی” شناخته شده است.

باری گوتیک مرکز شهر قدیم بارسلون است که با وجود برخی تغییرات ایجاد شده در قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ بناهایی از قرون وسطی و تعدادی قدیمی‌تر متعلق به رومی‌ها هنوز در آن وجود دارد. معماری مدرنیزمه کاتالان که بین سال‌های ۱۸۸۵ و ۱۹۵۰ گسترش یافته، میراث بسیار مهمی در بارسلون است و شمار قابل توجهی از این بناها در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند.

در این میان کارهای معماری آنتونیو گائودی که در سرتاسر شهر آن‌ها را می‌توان یافت، قابل توجه است. کلیسای ساگرادا فامیلیا، خیابان لارامبلا، فواره مونتجوی،  ورزشگاه نیوکمپ، کلیسای سنت پائول دل کمپ، موزه پیکاسو، کلیسای گوتیک سانتا ماریا دلپی و …از آثار مشهور و دیدنی بارسلون هستند.

همچنین شما با سفر به این شهر به دلیل دارا بودن یک شبکه گسترده حمل و نقل و قطار سریع السیر شما می توانید به راحتی به کشور پرتغال و فرانسه سفر کنید.همچنین این شهر به دلیل اینکه مهم ترین بندر کشور اسپانیا را داراست بسیار پر اهمیت است.علاوه بر این سیستم حمل و نقل دوچرخه در این شهر بسیار مطرح و یکی از شهرهای اروپایی است که دوچرخه سواری در داخل شهر بسیار پر رونق است.

شهر بارسلونا بعد از مادرید پرجمعیت ترین شهر اسپانیاست که معماری های خاص آن شهرت جهانی دارد.

آب و هوا در شهر بارسلونا اسپانیا

شهر بارسلونا اسپانیا به طور کلی دارای اقلیمی مدیترانه‌ای، زمستان‌های خشک و تابستان‌های گرم و بارانی است. متوسط دمای سالیانه هوا نیز در این شهر حدود ۱۸ درجه سانتی‌گراد و میزان بارش سالیانه حدود ۵۷۲ میلی‌متر است. بررسی‌های انجام شده بر میزان بارش باران در این شهر نشان داده است که خشک‌ترین ماه سال در بارسلونا، جولای و بارانی‌ترین ماه نیز اکتبر است. به طور کلی بارسلونا شهری آفتابی است که تابش آفتاب در آن بیش از ۲۵۰۰ ساعت در سال است

تاریخچه شهر بارسلونا 

پایتخت اسپانیا، شهر بارسلونا یکی از پرجمعیت ترین شهرهای اسپانیا بوده که در قسمت خودم مختار کاتالونیا قرار دارد. اولین شهر پرجمعیت این شهر مادرید بوده و بعد از ان بارسلونا می باشد. مهم ترین بندر کشور اسپانیا در شهر بارسلونا قرار داشته و این شهر جمعیتی به اندازه 1.621.537 نفر در منطقه بزرگی به اندازه 101 کیلومتر مربع و در منطقه شهری بدون در نظر گرفتن حومه در منطقه ای به بزرگی 803 کیلومتر متربع بیشتر از 4.200.000 نفر را در خود جای داده است.

تقریبا میتوان گفت پنج میلیون نفر در این قسمت شهر زندگی می کنند. بارسلونا ششمین شهر پرجمعیت از اتحادیه اروپا بوده و بزرگ ترین شهر اروپایی در کنار دریای مدیترانه می باشد. و اما در ادامه میرسیم به تاریخچه شهر بارسلونا، این شهر که تقریبا تمام توریست ها و گردشگران تور اروپا را به سمت خود جذب کرده است.

آداب‌ورسوم مردم شهر بارسلونا

زبان رسمی و رایج مردم بارسلونا کاتالان و اسپانیایی است. بیشتر علائم و تابلوهایی که در سطح شهر مشاهده می‌شود به زبان کاتالان است. مردمی آرام و خونگرم و بسیار خوش‌گذران و دور از هر نوع استرسی دارد. مردمی که سؤالات شما را با لبخند پاسخگو هستند.

هر ساله تورهای جذابی به شهر بارسلون برگزار می‌شود. می‌توانید با مراجعه به صفحه این تورها از تاریخ برگزاری آنها مطلع شود.

 

بارسلون اسپانیا

 

قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای شینگن و همچنین برگزاری تور اروپا در خدمت شما عزیزان است. چنانچه قصد سفر به کشور اسپانیا را دارید جهت هرگونه مشاوره در خصوص دریافت  ویزای شینگن با شماره  02188697080 تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب ما برخوردار شوید.

[mappress mapid=”140″]