فواره مونتجوی ( Fountain of Montjuic):

یکی از سرگرمی های و دیدنی های معروف شهر بارسلونا، فواره تزئینی Montjuïc است که در سال ۱۹۲۹ برای نمایشگاه بین المللی توسط Carles Buigas ساخته شد. این فواره نمایشی جذاب و زیبا از رقص نور، آب و موسیقی با بیش از ۵۰ رنگ را در حدود ۱ ساعت به گردشگران ارائه می دهد.

این فواره در تپه المپیک، در مقابل کاخ مونتجوی قرار گرفته است که در شب های جمعه و شنبه اجرا می‌شود.  این چشمه زیبا که در بازی های المپیک نیز استفاده می‌شود به یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های اسپانیا تبدیل شده است.

کارلس بوگیا (Carles Buigas)  نام فردی است که طراحی این پروژه را انجام داد. فواره در طی جنگهای داخلی اسپانیا به شکل خیلی جدی دچار آسیب شد و در سال 1955 مورد بازسازی قرار گرفت.  در سال 1980 پخش موزیک همراه رقص نور به طرح اضافه شد و به زیبایی فواره افزوده شد. در نهایت بعد از 60 سال این چشمه مجدد برای بازی های المپیک 1992 در دست بازسازی قرار گرفت.

فواره مونتجوی بارسلونا نخستین هماهنگی آب، موسیقی و نمایش نور در دنیا بوده است و آن را همچنان به عنوان یکی از پرطرفدارترین جاذبه های دیدنی اسپانیا تبدیل کرده است. با تور اروپا و یا تور اسپانیا سفر کنید و از مکان‌های زیبایی همچون فواره مونتجوی دیدن نمایید.

 

فواره مونتجوی بارسلون

 

 

[mappress mapid=”140″]