مادرید بعد از لندن و برلین، سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا به شمار می رود.

با دیدن پایتخت اسپانیا و جاذبه های فرهنگی و گردشگری این شهر، می توانید با فرهنگ اسپانیایی ها آشنا شوید. مادرید سومین شهر پرجمعیت و از مرتفع ترین پایتخت های اروپا به شمار می‌رود که زمستان های سردی دارد؛ به همین دلیل بهترین زمان برای سفر به این سرزمین فصل بهار است.

شهر مادرید دارای مساحتی بالغ بر 604.3 کیلومتر مربع می باشد و حرودو 3.3 میلیون نفر در آن زدگی می کنند. مادرید بعد از لندن و برلین، سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا به شمار می رود. شهر مادرید با توجه به موقعیت جغرافیایی و سیاسی که دارد، اصلى ترین شهر شبه جزیره ایبرى محسوب می شود. ادارات مرکزی و اصلی اسپانیا و دفاتر بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا در این شهر مهم قرار دارند. شهر مادرید از نظر زمانی 2 ساعت و نیم از تهران عقب تر است.

مادرید سومین شهر پرجمعیت و از مرتفع ترین پایتخت های اروپا به شمار می‌رود که زمستان های سردی دارد؛ به همین دلیل بهترین زمان برای سفر به این سرزمین فصل بهار است.

پارک‌های زیبا و جاذبه های طبیعی این شهر آن را به فضای شگفت انگیزی تبدیل کرده است. از جمله آثار تاریخی که توریستان زیادی از آن ها بازدید می کنند، موزه Prado است که یکی از شاه کارهای عصر طلایی اسپانیا به حساب می آید؛ که از رقیبان کاخ سلطنتی Versailles می باشد که قدمت آن به قرن ۱۸ می‌رسد.

شهر مادرید به خاطر مرکزیت جغرافیایی، پیشینه، و کارکردهای سیاسی و مالی‌اش شهر اصلی از شبه‌جزیره ایبری به‌شمار می‌آید. با وجود این‌که این شهر امروزه شبکه آمدوشد شلوغ و سومین شبکه متروی بزرگ در اروپا را دارد، اما بیشتر محله‌های آن توانسته‌اند حال و هوای اصلی خود را حفظ کنند.

موقعیت جغرافیایی شهر مادرید 

شهر مادرید درست در شمال شرقی مرکز جغرافیایی شبه جزیره ایبری، در وسط فلات مرکزی کاستیلین اسپانیا (Meseta central) ، در ارتفاع متوسط 650 متر واقع شده است. بیش از یک چهارم مساحت شهری مادرید تحت پوشش منطقه حفاظت شده عمدتا جنگلی الپاردو قرار دارد. تقریباً همه مشهورترین مناطق گردشگری در مرکز شهر شامل :  پورتا دل سول ، شهردار پلازا ، پالاسیو رئال و پلازا دو کلن واقع شده اند. خیابان های اصلی مادرید شامل خیابان Gran Via ، خیابان Alcalá و Paseo de la Castellana است.

آب و هوای شهر مادرید

مادرید در کشور اسپانیا داراى آب و هوای مدیترانه ای دارد. در شهر مادرید شاهد آب و هوای گرم و خشک در طول تابستان ها و آب و هوای سرد و برفی در طول زمستان ها خواهیم بود. فصل و بهار و پاییز هم آب و هوای خنک همراه بارندگی برقرار است. بهترین زمان سفر به مادرید، فصل پاییز یعنی از سپتامبر تا نوامبر و فصل بهار یعنی از مارس تا می می باشد. فصل شلوغ گردشگری در مادرید، فصل تابستان است ولی این فصل برای سفر زیاد مناسب نیست چون هوا گرم است

 

مادرید

فرهنگ مردم مادرید

فرهنگ شهر مادرید، به عنوان مرکز امپراتوری اسپانیا، تا حد زیادی تحت تأثیر تاریخ سلطنتی آن است. کاخ رویال، اماکن بزرگ و ساختمان های سلطنتی اسپانیا ، کلیساهای بزرگ کار رفته در مادرید و همچنین معماری قرون وسطایی بسیار فراوان است، اگرچه امروزه مادرید به همان اندازه برلین یا لندن یک شهر ، پر از معماری جدید ، سبک زندگی مدرن است.  مادرید مجموعه زیبایی از گالری های هنری و موزه ها دارد که هر ساله هزاران بازدید کننده را به خود جلب می کند. مشهورترین آنها El Prado ، موزه Thyssen و موزه Reina Sofia است.

این شهر همچنین دارای چندین تئاتر محبوب است که نمایش های دیدنی ، موزیکال ، درام و کمدی را به نمایش می گذارند. و شهر پایتخت میزبان بسیاری از برنامه ها و کنسرت های مهم موسیقی است، و همچنین می توانید گروههای بزرگ محلی را که در بسیاری از مناطق به صورت زنده اجرا دارند را پیدا کنید. به نظر می رسد که پایتخت دیکتاتوری فرانسوی (1939-1975) باعث شده است که این شهر هنوز هم برای بسیاری از اسپانیایی ها نماینده محافظه کار اسپانیا باشد.

 

قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای شینگن و همچنین برگزاری تور اروپا در خدمت شما عزیزان است. چنانچه قصد سفر به کشور فرانسه را دارید جهت هرگونه مشاوره در خصوص دریافت  ویزای شینگن با شماره  02188697080 تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب ما برخوردار شوید.

[mappress mapid=”140″]