شهر سویل اسپانیا

سویل (Seville):

سویل (Seville) شهری اسپانیایی ، پایتخت جامعه خودمختار اندلس و استان سویل است. این منطقه در قسمت پایین رودخانه گوادالووینیر ، در جنوب غربی شبه جزیره ایبری واقع شده است. سویل در سال 2016 حدود 690،000 نفر جمعیت شهری داشت و جمعیت کل شهر در حدود 1.5 میلیون نفر است، که آن را به بزرگترین شهر اندلس ، چهارمین شهر بزرگ اسپانیا و سی امین شهر شلوغ در اتحادیه اروپا تبدیل کرده است. شهر قدیمی آن ، با مساحت 4 کیلومتر مربع ، حاوی سه مکان میراث جهانی یونسکو است: مجموعه کاخ الچزر ، کلیسای جامع و آرشیو عمومی هند.
بندر سویل که در فاصله 80 کیلومتری اقیانوس اطلس قرار دارد، تنها بندر رودخانه ای در اسپانیا است. سویل در تابستان درجه حرارت بالایی را تجربه می‌کند. حداکثر روزانه به طور مرتب بالاتر از 35 درجه سانتیگراد (95 درجه فارنهایت) در ماه های جولای و آگوست است.
این شهر به عنوان شهر رومی Hispalis تأسیس شد. پس از فتح مسلمانان در سال 712 ، به Ishbiliyya معروف شد. در دوران حکومت مسلمانان در اسپانیا،  قبل از اینکه به طائفای مستقل از سویل تبدیل شود، تحت اختیار خلافت کوردوبا قرار گرفت. بعداً توسط الموروییدان مسلمان و آلمودها اداره شد تا اینکه سرانجام در سال 1248 در پادشاهی مسیحیان کاستیل تحت فردیناند سوم گنجانیده شد.
سویل تقریبا 2200 سال قدمت دارد. گذر از تمدنهای مختلف که در رشد آن نقش مهمی دارد ، این شهر را با شخصیتی متمایز ، و یک مرکز تاریخی بزرگ  حفظ کرده است.

مهمترین مجموعه هنری ، موزه هنرهای زیبا است. این بنا در سال 1835 در صومعه سابق لا مرسد تأسیس شد. این مجموعه آثار بسیاری از موریلو ، پاچکو ، زوربرون ، والدس لیال و سایر استادان مکتب باروک سویلیان را در خود جای داده است ، که شامل نقاشی های Flemish نیز در قرون 15 و شانزدهم است. آژانس قصران گشت هر ساله تورهای جذابی به کشور اسپانیا و این شهر برگزار می‌شود که می‌توانید از طریق سایت پیگیری کنید.

شهر سویل اسپانیا 
 

[mappress mapid=”149″]