گرانادا Granada

گرانادا (Granada): 

شهر گرانادا پایتخت استان گرانادا (granada)، در جامعه خودمختار اندلس  اسپانیا است، که در پای کوه های سیرا نوادا ، در محل تلاقی چهار رودخانه ، داررو ، جنیل ، موناچیل و بیرو قرار دارد. در ارتفاع متوسط ​​738 متر (2،421 فوت) از سطح دریا واقع شده است. اما با اتومبیل از ساحل دریای مدیترانه ، Costa Tropic تنها یک ساعت با ماشین فاصله دارد. در نزدیکی ایستگاه اسکی سیرا نوادا قرار دارد ، جایی که مسابقات جهانی اسکی FIS Alpine 1996 در آن برگزار شد.

ارگ و کاخ  تاریخی الحمبرا (Alhambra )، در گرانادا واقع شده است. این شهر مشهورترین بنای میراث تاریخی اسلامی با جاذبه های فرهنگی فراوان است که گرانادا را به یک مقصد محبوب در بین شهرهای توریستی اسپانیا تبدیل کرده است.  دانشگاه گرانادا همچنین در بین دانشگاه‌های اسپانیایی مشهور است که تخمین زده می شود 82000 دانشجو در پنج دانشگاه مختلف در این شهر محصل هستند.
بزرگترین ثروت هنری گرانادا هنر اسپانیایی – اسلامی آن است  به ویژه ، ترکیب الحمرا و جنرالیف. Generalife یک کاخ تفریحی است که دارای باغهای زیبا و دلپذیر است، هم به دلیل موقعیت و چیدمان و هم به دلیل تنوع گلها ، گیاهان و چشمه های آن ، قابل توجه است. Alhambra اوج معماری آثار هنری است که در سده های سیزدهم و چهاردهم میلادی انجام شده است و بیشتر الحمبرا  بین سالهای 1333 و 1354 ساخته شده است. در حال حاضر ، ساختمان‌های این شهر به طور معمول از نظر ظاهری بورژوازی هستند و بیشتر معماری آن مربوط به قرن نوزدهم است و همراه با بناهای بی نظیر رنسانس و باروک.
گرانادا Granada
[mappress mapid=”12″]