شهر لوزان پس از شهر ژنو، دومین شهر بزرگ کرانه دریاچه ژنو است.

شهر لوزان یکی از شهرهای بخش فرانسوی‌ زبان کشور سوئیس است و با ژنو یکی دیگر از شهرهای بزرگ سوئیس حدود 64 کیلومتر فاصله دارد.لوزان یکی از شهرهای زیبا و جذاب سوئیس است که همواره مقصدی جذاب برای گردشگران تور سوئیس به شمار می‌رود. این شهر که در غرب کشور سوئیس قرار گرفته است، همواره با ژنو بر سر تصاحب عنوان پایتخت فرهنگی بخش فرانسه زبان سوئیس رقابت داشته است.لوزان از مهمترین دیدنی‌های سوئیس به شمار می‌رود و می‌تواند بخش مهمی از تور سوئیس باشد.

شهر لوزان به دلیل موقعیت ممتاز خود در مسیرهای تجاری بین شمال و جنوب اروپا، در دوران قرون وسطی به اوج ثروت و شهرت خود رسید. در این دوران ساختمان‌های متعددی در شهر لوزان ساخته شد که امروزه از مهمترین دیدنی‌های سوئیس به شمار می‌روند.

هر چند در طول زمان شهر لوزان گسترش پیدا کرده است، اما همچنان تپه‌ای که لوزان بر روی آن ساخته شده بود به عنوان مهمترین مقصد گردشگری این شهر شناخته می‌شود. افرادی که سفر به لوزان سوئیس را در برنامه سفر خود قرار می‌دهند، می‌توانند از بزرگترین کلیسای سوئیس، عمارت شهرداری، کاخ رومین و ساختمان سابق دانشگاه لوزان که بر روی تپه قرار دارند، بازدید کنند.

لوزان شهری برای دوستداران آرامش و گریز از زندگی ماشینی است.

امروزه شهر لوزان با حدود صد و چهل هزار نفر جمعیت، چهارمین شهر پرجمعیت سوئیس محسوب می شود. یکی دیگر از نقاط قوت این شهر وجود پیست های اسکی معروف آن است و هر ساله میزبان مسابقات جهانی زیادی است.

شهری با هتل های لوکس و مجلل که از دیرباز در کنار شهر ژنو، میزبان سیاست مداران و بزرگ ترین تحولات سیاسی جهان بوده است، شهری که ایرانیان، توافق اولیه مذاکرات هسته ای در آن را هرگز فراموش نخواهند کرد.

موقعیت جغرافیایی شهر لوزان

از لحاظ جغرافیایی در کنار دریاچه ژنو در باختر و در رودروی بخش اویان فرانسه نیز قرار دارد. این شهر در ۵۰ کیلومتری شمال خاوری در ژنو قرار دارد. مساحتی که این شهر در کشور سوئیس برای خود اختصاص داده حدود ۴۱ کیلومترمربع است.لوزان مرکز کانتون وو (Vaud) است که در حاشیه شمالی دریاچه ژنو واقع شده است. شهر لوزان بر روی یک تپه بنا شده است و اولین نشانه‌های سکونت در آن به دوران روم باستان بازمی‌گردد.

 

آب و هوای لوزان سوئیس

اکثر شهرهای سوئیس (و حتی اروپا) آب و هوایی معتدل و حاره‌ای دارد. با توجه به آب و هوای متعادل لوزان سوئیس، تابستان‌های گرم و زمستان‌های سردی در انتظار شما خواهد بود. با توجه به این ویژگی‌های آب و هوای لوزان سوئیس، بهتر است سفر به لوزان را به اواخر بهار و تابستان موکول کنید. در این ایام آب و هوا برای گشت و گذار و بازدید از جاذبه‌های گردشگری این شهر بسیار مناسب خواهد بود.

Zürich-swiss

 اقامت در لوزان

به منظور اقامت در شهر لوزان انتخاب های چندانی پیش روی شما نیست، اما همان تعداد کم به اندازه ای دارای امکانات خوب و عالی هستند که به یاد ماندنی ترین اقامت در سفر را برایتان به ارمغان می آورد. به غیر از هتل، اقامتگاه های متنوعی هم در این شهر وجود دارد که بتوانید با اقامت در آنها از لحاظ اقتصادی برایتان مقرون به صرفه باشد، اما دیگر نیازهای شما نظیر امکانات مناسب و امنیت نیز نمی تواند در این مدل اقامتگاه ها مانند هتل محیا باشد.

 

قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای شینگن و همچنین برگزاری تور اروپا در خدمت شما عزیزان است. چنانچه قصد سفر به کشور فرانسه را دارید جهت هرگونه مشاوره در خصوص دریافت  ویزای شینگن با شماره  02188697080 تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب ما برخوردار شوید.

 

[mappress mapid=”227″]