جزیره-سانتورینی

معرفی جزیره سانتورینی

جزیره سانتورینی (Santorini) یکی از بهترین مکان ها برای گذراندن لحظات رمانتیک در یونان به شمار می رود. به همین دلیل نیز این شهر به نام مقصد عروسی شهرت یافته است که البته نه تنها برای زوج های جوان، بلکه بازدیدکننده های آن از سراسر دنیا رو به افزایش است. به همین دلیل جزیره مورد علاقه ی بسیاری از توریستها می باشد، و سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا تصمیم به دریافت ویزای شینگن یونانو استفاده از تور یونان گرفته تا به این جزیره رویایی سفر کنند.

جالب است بدانید که این منطقه تنها جزایر در دنیاست که دهانه آتشفشان آن در دریا قرار گرفته است. در این جزایر شهرک های سفید صخره ای که با قلعه های زیبا پوشانده شده اند، منظره بسیار زیبایی را ایجاد کرده اند. یکی از جذابیت های دیگر این جزیره خوراکی های لذیذ و متمایز این منطقه است که شامل گوجه فرنگی، گیلاس، پنیر بز و… می باشد.

حدود 3600 سال قبل این شهر شاهد یک فوران آتش فشان عظیمی بود که به این ترتیب اکثر قسمت های امروزی این جزیره به بیرون ریخته شده است. چندین سال بعد یونانیان بر لبه تیز آتش فشان ها روستاهایی را ایجاد کردند. این روستاها در کنار آبی دل انگیز خلیج زیبایی چشمگیری را خلق می کند. در کنار خانه‌های سفید این جزیره می‌توان به گنبدهایی آبی زیبایی که بر روی صخره‌های شیب‌دار ساخته شده‌اند نیز اشاره کرد.

تاریخچه جزیره سانتورینی

جزیره ی سانتورینی 1500 سال قبل از میلاد و پیش از فوران آتش فشان دارای شکلی دایره ای بوده است. نیروی بسیار زیادی که از مواد مذاب ساطع شده بود باعث شد مرکز این جزیره وارد آب شود. در آن زمان افرادی که در آنجا زندگی می کردنند مینوسی ها بودند. پس از این آتش فشان تمامی متعلاقات مردم محلی آنجا نابود و تماما با خاکستر پوشانیده شد. بعد از آن موج های بزرگ جزیره ی کرت می رسد و تمام تمدن مینوسی ها را از بین می برد.

Santorini-ATTRACTION

آب و هوای جزیره سانتورینی

این جزیره زیبا در فصل تابستان دارای آب و هوایی گرم  و بسیار خشک است. به افرادی که از شلوغی و ازدحام جمعیت خوششان نمی آید توصیه می شود برای سفر به این جزیره فصل بهار و پاییز را انتخاب کنند. در فصل زمستان جزیره دارای هوای کمی مرطوب است اما نکته جالب توجه در بسته بودن مغازه ها و هتل ها است.

در واقع به طور کلی مجمع ‌الجزایر سایکلادس در اواخر فصل بهار بهترین آب و هوا را دارا می باشند. در این فصل چشم ‌اندازها و مناظر طبیعی همچنان سر سبز می باشد و درجه ی حرارت آب دریا به گونه ای اشت که می توان تفریحات آبی و یا شنا کردن را تجربه کرد و از آن لذت برد. شایان ذکر است اوایل پاییز نیز شرایط آب و هوایی وضعیتی مشابه اواخر بهار را دارد.

وضعیت جغرافیایی جزیره ی سانتورینی در یونان

جزیره سانتورینی که با نام “ترا(Thera)” نیز معروف است در 200 کیلومتری کشور یونان و همچنین 200 کیلومتری دریای اژه قرار دارد. این جزیره زیبا و دیدنی به صورت هلالی شکل بوده و باعث ایجاد یک خلیج کوچک و طولانی شده است. نام این جزیره کالدار می باشد. جزیره کالدار بزرگترین جزیره به این شکل بر روی کره زمین می باشد. در جزیره کالدار صخره هایی وجود داشته که به صورت عمودی سر از آب درآورده اند و ارتفاع برخی از آن ها به 300 می رسد. به غیر از جزیره کالدار دو جزیره دیگر با نام های پالیا کامنی و نئا کامنی وجود دارند که دو جزیره آتش فشانی می باشند، که در واقع بخشی از یک دهانه ی فعال آتش فشانی می باشند که غرق شده اند. در سمت غرب جزیره کالدار جزایر دیگری با نام های جزیره ی تیراسیا و جزیره ی کوچک آسپرونیسی وجود دارد.

مساحت جزیره سانتورینی 74 کیلومتر مربع بوده و در فاصله 127 مایلی دریایی از بندر پیرائوس واقع شده است. مرکز این جزیره شهری است که با نام های تیرا یا فیرا معروف می باشد.

در جزیره 13 روستا وجود داشته که سبک زندگی اکثر آن ها سنتی بوده و دارای معماری و شیوه حمل و نقل قدیمی می باشد. جمعیت این جزیره در حدود ۱۵۰۰۰ نفر است. و به خاطر محلی که جزیره واقع شده و رنگ خانه های آن معروف شده است. به دلیل محلی که جزیره واقع شده و رنگ سفید خانه‌ها و ابنیه بسیار معروف شده‌است.

به صورت مرتب رفت و آمد و کشتی ها  از پیرائوس و کرت به جزیره های دیگر سیکلادز و بلعکس انجام می شود و شایان ذکر است این جزیره دارای یک فرودگاه بین المللی نیز می باشد.

Santorini

قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای شینگن و همچنین برگزاری تور اروپا در خدمت شما عزیزان است. چنانچه قصد سفر به کشور یونان و جزیره سانتورینی را دارید جهت هرگونه مشاوره در خصوص دریافت  ویزای شینگن با شماره  02188697080 تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب ما برخوردار شوید.

[mappress mapid=”180″]