Athens

معرفی شهر آتن

شهر آتن – بی شک یکی از اولین انتخاب های شما برای گردش به یونان، شهر آتن است. مطمئناً برای دیدن این شهر حتی چند روز هم کافی نیست. یکی از محل هایی که جذابیت فراوانی برای توریست ها دارد، مجموعه تاریخی آکروپولیس است که نماد ملی یونان به حساب می آید. جزیره پلاکا نیز یکی از معروف ترین جاذبه های توریستی آتن است. پلاکا بهترین مکان برای آشنایی با فرنگ بومی این کشور به شمار می رود. در این شهر می توانید از انواع غذاهای مدرن اروپایی هم لذت ببرید.

تاریخچه شهر آتن

شهر آتن، پایتخت کشور یونان و واقع در نزدیکی خلیج در دشت آتی می باشد. نام این شهر تاریخی از بانوی خرد، جنگ و الهه نگهبان آتنا گرفته شده است. تاریخچه ی این شهر از ماقبل میلاد یعنی قرن هفتم کاملا روشن است. در ابتدا در آتن سلطنتن موروثی برقرار بود و در 683 سال قبل از میلاد این سنت از میان برداشته شد و تا سال 594 قبل از میلاد سن و آدخون ها بر کشور حکومت می کردند. پس از سن و آدخون ها تا سال 510 قبل از میلاد جباران حکومت کردند و سپس دارای حکومت دموکراسی شد. آتن از شهرهای مهم تاریخی باستانی است که به عنوان مرکز دانش و فلسفه و ادب شناخته شده است.

در سال 404 قبل از میلاد این شهر به دست اسپارت ها افتاد و فیلیپ و اسکندر مقدونی آن را تصرف کردند. در دوران حکومت روم، آتن از آیالات روم به شمار می آمد.با آنکه آتن تحت نفوذ حکومت روم بود و نتونست عظمت خود را برگرداند، با این حال تاثیرات علمی و معنوی آتن بر روی روم بیشتر بود.

 این نفوذ حتی تا زمان امپراتوری بیزانس  نیز ادامه داشت و رو به رشد بود. پس از آن که دولت بیزانس سقوط کرد آتن به دست اشراف فرانسه افتاد و نهایتا  در قرن ۱۴ میلادی و اوایل قرن ۱۵ حکومت آتن به دست یکی از خاندان‌های اشرافی فلورانس افتاد. در سال 1458 آتن به دست دولت عثمانی افتاد و تمامی پیشرفت ها و رونق هایی که در حکومت خاندان فلورانس به دست آورده بود از بین رفت. نهایتا پس از آن که یونان استقلال خود را در طول تاریخ به دست آورد، آتن به عنوان پایتخت انتخاب شد و مجدد مسیر رشد و طرقی را در پیش گرفت.

Athen-CITY

آب و هوای شهر آتن

شهر زیبای آتن در نقطه جنوبی جلگه مرکزی واقع شده است. آتن در مقایسه با پایتخت های اروپایی دیگر دارای فضای سبز کمتری بوده و آلودگی هوا  صوتی آن به میزان قابل توجه ایی بیشتر است. این شهر یک شهر جنگلی است و دارای آب و هوای مدیترانه ای بوده و در جلگه مرکزی آن نهر های کوهستانی کفیسوس و ایلیسوس جریان دارند.

این شهر در فصل تابستان دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد و در شمال آن در ماه جولای جزایر موجود و مناطق ساحلی آن دارای آب و هوای خفقان آوری است به گونه ای که درجه دمای آن به 40 درجه سانتی گراد می رسد.

در فصل زمستان این شهر دارای بارش برف و باران است و دمای آن می تواند به زیر صفر درجه برسد. در جنوب دارای آب و هوای معتدل و در مناطق کوهستانی شمال بسیار سرد می شود.

در ماه های نوامبر تا مارس آب و هوای این شهر بارانی است. در واقع در این ماه ها اکثر توریست ها و جهانگردان به علت مناسب بودن شرایط آب و هوایی آتن را برای سفر انتخاب می کنند.

موقعیت و جمعیت شهر آتن

مساحت این شهر 39 کیلومتر مربع است. چنانچه بخواهیم مساحت آتن و حومه را بازگو کنیم، این مساحت به 412 کیلومتر مربع می رسد. شایان ذکر است آتن به علت دارا بودن جاذبه های گردشگری طبیعی، تاریخی سالانه بسیاری از افراد تصمیم میگیرند ویزای یونان که ویزای شینگن نیز می باشد را دریافت کرده و از انواع تور یونان که این شهر را نیز شامل شود استفاده کنند. بنابراین آتن یک شهر پرجمعیت توریستی و پر رفت و آمدی است.

در محدوده اصلی شهر جمعیت قالب بر ۷۴۷٬۳۰۰ است. نکته قابل ذکر موضوع جمعیت حومه شهر است که حدود ۳٫۳۷ میلیون نفر می باشد.  آتن رتبه هشتم را از لحاظ پر جمعیت ترین شهر، در بین شهرهای اروپایی را  دارد.

تاریخ فرهنگی آتن در طی هزازان سال شکل گرفته و تکامل پیدا کرده است. در ابتدا آتن جز آن دسته از شهر ها با فرهنگ پسر پسندی بودند به این معنا که پسر ها نسبت به دخترها دارای اهمیت بیشتری بوده و تبعیض جنسیتی در بین آن ها بسیار رواج داشته است.

بسیاری از هنرها مخصوصا هنر تئاتر مورد توجه آتن بوده است و دارای تاریخی ویژه و پرحادثه و دارنده میراث فرهنگی نیز می باشد. این میراث فرهنگی با قدرت بسیار زیادی آفریقای شمالی و همچنین منطقه خاور میانه را تحت تاثیر خود قرار داده است و یک ساختار بنیادی برای اروپا محسوب می شود به گونه ای که از آن به عنوان فرهنگ غربی خوانده می شود.

قصران گشت با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای شینگن و همچنین برگزاری تور اروپا در خدمت شما عزیزان است. چنانچه قصد سفر به کشور یونان و شهر آتن را دارید جهت هرگونه مشاوره در خصوص دریافت  ویزای شینگن با شماره  02188697080 تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب ما برخوردار شوید.