amesterdam 4

آمستردام – Amsterdam پایتخت و مهمترین شهر هلند است که در غرب کشور قرار گرفته است. هلند در منطقه شینگن قرار دارد  و برای سفر به آن باید ویزای شینگن دریافت کنید.

با وجود اینکه آمستردام پایتخت هلند است اما محل استقرار دفاتر دولتی و زندگی خاندان سلطنتی در شهر لاهه است. آمستردام شهری بسیار زیبا و بزرگ است و هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

شهر آمستردام

تعداد جمعیت در پایتخت هلند چیزی حدود 854.000 نفر است. آمستردام شهری فوق العاده زیباست، گذر رودخانه آمستل از وسط شهر زیبایی آب و هوا و جلوه شهر را دو چندان کرده است.

 

بی شک یکی از مقاصد اصلی گردشگری در اروپا آمستردام است و چیزی در حدود 4 میلیون نفر در سال بازدید کننده دارد. تحصیل در هلند نیز پر متقاضی است. وجود دانشگاه های مطرحی مانند دانشگاه آمستردام و دانشگاه وریج و تمرکز بر روی رشته های هنری مانند رقص، موسیقی و نمایش علاقه مندان تحصیل در هلند و آمستردام را دو چندان کرده است.

آمستردام

گالری ها و موزه های آمستردام در لیست برترین ها و شناخته شده ترین ها در اروپا هستند. در موزه های اصلی شهر نقاشی هایی از رامبراند، ون گوک به نمایش گذاشته شده است. اصلی ترین موزه های آمستردام در میدانی به همین نام واقع شده اند. البته در سفر به آمستردام با ویزای هلند، نیازی به بازدید از موزه ها و گالری های شهر نیست، فقط کافیست در سطح شهر قدم بزنید و ساختمان ها و کوچه های شهر را با نمایی تاریخی و منحصر به فرد تماشا کنید.

آب و هوای آمستردام

آمستردام در تمام طول سال آب وهوایی معتدل دارد، نه گرمای هوا آزار دهنده است و نه گرمای آن. تجربه بارش برف در زمستان نادر است و اغلب وزش باد و نمی از باران مهمان زمستان های امستردام است. در هر فصلی ازسال که به آمستردام سفر کنید تجربه های بی نظیر را خواهید داشت. اما در بهار و تابستان تعداد گردشگران بیشتر می شود و طبیعتا هزینه سفر کمی بالاتر می رود. اگر قصد سفری به صرفه دارید دریافت تور هلند در پاییز است.

جاذبه های دیدنی آمستردام

موزه ونگوک

بیشترین آثار ونسان ونگوک در این موزه نگهداری می شود.  در واقع عاشقان این هنرمند در بدو ورود به آمستردام به دیدن این موزه می روند.

بازار گل

از هر فردی که سوال کنید هلند را چگونه می شناسی می گوید به خاطر گل های آن! در بازار گل هلند انواع و اقسام گل و بذر آن را به راحتی خواهید یافت. قطعا فصل بهار بهترین زمان برای بازدید از باغ گل است.

آمستردام - بازار گل

 

کاخ سلطنتی آمستردام

کاخ سلطنتی در قرن 17 محل زندگی . اقامت برادر ناپلئون بوده است. این کاخ در میدان DAM واقع شده و بازدید از آن برای عموم آزاد است. معماری کاخ خیره کننده است و درون آن تعداد زیادی نمایشگاه در آن در معرض دید است.

آسیاب های بادی

نماد کشور هلند آسیاب های بادی است. در واقع هر آنچهکه در کارت پستال ها و تصاویر بک گراند کامپیوترتان دیده اند چیزی جز حقیقتِ هلند نیست. اکثر این آسیاب های بادی را می توانید در اطراف دهکده Volendam  و Marken  پیدا کنید.

سالن اپرا آمستردام

یکی از بزرگترین و مجهزترین سالن های اپرا در اروپا در شهر آمستردام قرار دارد. اگر علاقه مند به موسیقی و هنر هستید در سفر به آمستردام  به سالن اپرای این شهر سر بزنید.