خیابان لارامبلا ( La Rambla street):

خیابان لارامبلا یکی از قدیمی ترین و مشهورترین خیابان های شهر بارسلون است که با درخت های انبوه و بلند در اطراف پوشانده شده است. این خیابان که از امتداد میدان کریستف کلمب تا میدان کاتالوگ کشیده شده است دارای آثار تاریخی زیبا و دیدنی مانند بنای تاریخی کلمبوس، چشمه مشهور کانالتاس، کاخ کاتالونیا، بنای کولوم(کریستف کلومب کاشف اسپانیا) می باشد.

با قدم زدین در خیابان کم نظیر لارامبلا می توانید از مغازه ها، گل فروشی ها، عطر فروشی ها، کتابخانه ها، رستوران های مشهور مانند KFC، مک دونالد و استارباکس، سنت اونزه و کافه پاپ کوکتیل، خانه اپرا، هتل ها و … لذت ببرید. علاوه بر تمام سرگرمی های موجود، نوازندگان و هنرمندان خیابانی با لباس های عجیب و غریب که همانند گلادیاتور، دلقک، شیطان، رقصنده‌ی باله، رقصنده‌های فلامنکو هنر نمایی می‌کنند.

از مهم‌ترین بناهای موجود در مسیر خیابان لارامبلا بارسلونا، کاخ کاتالونیا و بنای یادبود کولوم پیکره‌ای بزرگ از کریستف کلمب، کاشف اسپانیایی است. در میانه خیابان راهرویی محصور بین درختان به طول ۱٫۲ کیلومتر وجود دارد که از رهگذران پیاده، پذیرایی می‌کنند و البته شما از راهروی دیگری عبور خواهید کرد که این بار توسط هنرمندان بوجود آمده است. این هنرمندان شامل  نقاشان طبیعت  و چهره و کاریکاتوریست می باشند. این خیابان یکی از بهترین دیدنی های کشور بارسلون ست.

خیابان لارامبلا ( La Rambla street)

 

[mappress mapid=”140″]