تمدید ویزای کانادا

احتمالا این سوال برای شما پیش آمده است که آیا با پایان یافتن مهلت ویزای کانادا می توانم آن را تمدید کنم یا خیر؟ اگر دارای ویزای کانادا باشید این مطلب را می دانید که ویزای توریستی و یا همان visitor visa دارای اعتباری 5 ساله است که درهر بار ورود به کانادا می توانید 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید. خالی از لطف نیست که بدانید اعتبار ویزای کانادا 10 ساله است اما به دلیل این که اعتبار پاسپورت ایرانیان 5 سال است به همین دلیل اعتبار ویزای کانادا نیز برای ایرانیان 5 سال می باشد.

تمدید ویزای کانادا

 

شرایط تمدید انواع ویزای کانادا

به طورکلی ویزایی که کانادا برای مهاجران خود صادر می کند ویزای توریستی است و پس از آن بنا به دلیلی که درآن کشورحضور دارید برای شما پرمیشن(permission)  صادر می­شود. مثلا اگر ویزای تحصیلی دریافت کرده اید برای شما study permit  و اگر برای کار در کانادا حضور دارید علاوه بر ویزای 5 ساله که برای شما صادر می شود، مجوز دیگری به نام work permit  نیز برایتان صادر می­شود که از اهمیت بیشتری برخورداراست؛ و درواقع دلیل حضور شما در کانادا است.

تمدید ویزای توریستی کانادا

همانطور که اشاره شد با داشتن ویزای 5 ساله کانادا پس از هر بار ورود به کانادا شما می توانید 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید؛ اما اگر بنا به دلایلی قصد حضور در کانادا بیش از 6 ماه را دارید به جای تمدید ویزای کانادا را تمدید کنید می بایست برای مدرکی به نام visitor record  که در واقع ویزا نیست درخواست بدهید.

ویزیتور ریکورد مدرکی معتبر است که در پاسپورت شما درج نمی شود و کاملا جداگانه است و در آن به شما اجازه حضور طولانی تر در کانادا را می­دهد و دارای تاریخ انقضای جدیدی است.

به خاطر داشته باشید اگر با درخواست شما برای حضور بیشترازمدت زمان 6 ماه موافقت شد دیگر نمی توانید تا پایان مدت اعتبار visitor record از کانادا خارج شوید و مانند ویزای 5 ساله قابلیت ورود و دوباره خروج را ندارد.

بهتر است از 30 روز قبل از پایان یافتن اعتبار اقامت خود در کانادا برای ویزیتور ریکورد درخواست بدهید، این درخواست به صورت آنلاین است و حداکثر 120 روز زمان می برد تا به درخواست شما رسیدگی شود. درخواست خود را از طریق وبسایت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا و به صورت آنلاین انجام دهید.

تمدید ویزای تحصیلی کانادا

اگر برای تحصیل به کانادا وارد شده اید برای تمدید ویزای کانادا تحصیلی خود می بایست 30 روز قبل از انقضای آن اقدام کنید. همانطور که اشاره شد اِستادی پرمیت شما که در واقع مجوز تحصیل شما در خاک کانادا میباشد از اهمیت بالایی برخوردار است. این مجوز طبق برنامه تحصیلی دانشجو صادر می شود و قابل تمدید است.

برای تمدید ویزای تحصیلی کانادا می بایست مدارک کافی جهت اینکه می توانید از عهده مخارج خود در کانادا برآیید، ارائه دهید.

همچنین گذرنامه شما باید دارای اعتبار کافی باشد.

اگر بنا به هر دلیلی دوره تحصیل شما بیش از آنچه که در استادی پرمیت شما تعیین شده است به طول انجامید می بایست برای تمدید آن سریعا اقدام نمایید.

 

تمدید ویزای کانادا

تمدید ویزای کار کانادا

تا به این لحظه قطعا متوجه این موضوع شده اید که ویزای توریستی یک مجوز واحد است که برای همه افرادی که قصد اقامت در کانادا را دارند صادر می شود اما چیزی که مهم است پرمیشن شماست و اینکه به چه منظوری در کانادا حضور دارید.

مجوز کار یا work permit  جوازی است که به طور جداگانه برای شما صادر می شود و به شما این اجازه را می دهد که در کانادا کار نمایید. در مواردی که قصد تمدید مجوز کار را داشته باشید یا بخواهید تغییر کاربری بدهید مثلا شغل خود، کارفرما و یا محل کار خود را عوض کنید می توانید برای تمدید مجوز کار اقدام نمایید.

در این روش هم به صورت آنلاین درخواست خود را ارائه می دهید و تا زمان ارسال جواب که معمولا 120 روز است می بایست منتظر بمانید.

مدارک مورد نیاز برای تمدید ویزای کانادا

زمانی که وارد وبسایت مربوط به اداره مهاجرت و اقامت کانادا می شوید از شما سوالاتی پرسیده می شود. به دقت به آنها پاسخ دهید. مانند اینکه انگیزه شما از بودن در کانادا چیست که شما تحصیل یا کار را انتخاب می کنید. سوالاتی در زمینه رشته تحصیلی و کار پرسیده می شود. به تمامی سوالات با دقت پاسخ دهید.

برای تمدید ویزای کانادا مدارک هویتی و شناسایی ای که مورد نیاز است در وبسایت نام برده شده است و شما میبایست آنها را آپلود کنید. مانند اسکن شناسنامه، پاسپورت، گواهی عدم سوء پیشینه، نامه تمکن مالی و … از مدارک مهم تمدید ویزای کانادا هستند که باید به صورت ترجمه شده اسکن آنها را در وبسایت بارگزاری نمایید.

در این مقاله سعی کردیم شرایط تمدید ویزای کانادا را برای شما شرح دهیم. اما برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر با شماره 02188697080 تماس گرفته و با مشاوران و کارشناسان قصران گشت گفتگو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *