Categories: وبلاگ

روش مهاجرت IMP کانادا چیست؟

اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را داشته باشید با روش های مهاجرت به این کشور آشنایی دارید. قبل از سفر و یا مهاجرت به هر کشوری مطالعه دریاره روش های مهاجرت و چگونگی آن از ملزومات است.از مهمترین و محبوبترین روش های اسکیل ورکر، اکسپرس اینتری، اخذ اقامت تحصیلی، اخذ ویزای کاری و اخذ ویزای توریستی است.یکی دیگر از روش های مهاجرت، مهاجرت IMP کانادا است. تصور می کنم این روش مهاجرتی کمتر به گوشتان خورده است و با آن آشنایی چندانی ندارید. در این نوشته به توضیح روش مهاجرت IMP کانادا چیست؟ و چگونگی اخذ آن می پردازیم. تا پایان مطلب با قصران گشت همراه باشید.

روش مهاجرت IMP کانادا چیست؟

The International Mobility Program  – IMP برنامه ای برای مهاجرت به کانادا است که این برنامه به کارفرمای کانادایی این امکان را می دهد تا بدون نیاز به دریافت مجوز LMIA اقدام به جذب نیروی کار بین المللی کند.

روش مهاجرت IMP کانادا سریعتر از سایر روش های مهاجرت کاری به کانادا است. زیرا همانطور که گفته شد نیاز به مجوز LMIA نیست.

مجوز LMIA چیست؟

LMIA – Labour Market Impact Assessment  شاخصی برای ارزیابی تاثیر بازار کار است و نشان دهنده این است که تلاش های کارفرما برای جذب نیرو در کشور کانادا موفق نبوده به همین جهت کارفرما اقدام به جذب نیروی بین المللی کرده است. مجوز LMIA این اجازه را به کارفرما می دهد تا از نیروی غیربومی استفاده کند.

مهاجرت IMP کانادا

برنامه هایی که در زیر مجموعه IMP قرار دارند متنوع هستند. مهمترین امتیاز این روش مهاجرتی به کانادا اینست که نیاز به مجوز LMIA ندارند. در مهاجرت به کانادا از طریق IMP شما این اجازه را دارید که تنها با داشتن مجوز کار آزاد برای هر کافرمای کانادایی کار کنید.

روش های مهاجرتی زیرمجموعه مهاجرت IMP کانادا

قراردادهای تجارت آزاد بین المللی: توافق نامه هایی که میان کشورهای آمریکای شمالی،  کانادا – شیلی، کاناا – کلمبیا و اتحادیه اروپا را شامل می شود.

قراردادهای تبادل جوانان متقابل: متقاضیان 18 تا 30 سال که متمایل به کار و مهاجرت به کانادا هستند امکان استفاده از این طرح را دارند. البته باید بگوییم که ایران شامل این طرح نمی شود.

مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP: دانشجویان بین لمللی که در کانادا مشغول تحصیل هستند قبل از فارغ التحصیلی می توانند برای مجوز کار بلندمدت که حداکثر 3 سال است درخواست داده و را به مجوز بلندمدت کار تغییر دهند.

مجوز کارآزاد: مجوز کار آزاد کانادا یا Bridging برای متقاضیانی مناسب است که در کانادا مشغول به کار هستند و قصد تبدیل ویزای خود به اقامت دائم را دارند.

اپلای از طریق IMP

برای اخذ مهاجرت IMP کانادا باید مراحل زیر را برای اپلای طی کنید:

  • ارسال جاب آفر: کارفرمای کانادایی می بایست از طریق پرتال کارفرمای دولتی کانادا برای نیروی خارجی ارسال کند. اگر متقاضی دارای مجوز کار آزاد کانادا باشد پروسه کار و دریافت ویزا سریعتر انجام می شود.
  • اپلای برای مجوز کار: متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق IMP نیازمند یک جاب آفر از سوی کارفرما خواهد بود. در صورت پذیرش درخواست شما، افسر خدمات مرزی کانادا یک معرفی نامه یا مجوز کار برای شما صادر می کند و پس از حضور در کانادا یک مجوز جدید کار دیگر دریافت می کنید.

به خاطر داشته باشید که برای مهاجرت IMP کانادا شما نیاز به یک مجوز برای حضور در کانادا دارید و با مجوز یا ورک پرمیت IMP شما اجازه ورود به کانادا را ندارید. قبل از آن برای سفر و حضور به کانادا باید ویزایی مانند ویزای توریستی دریافت کنید. برای دریافت این ویزا باید همه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا را فراهم کنید.

نمی توان گفت مهاجرت به کانادا از طریق IMP روش ساده ای است، اما از آنجایی که کارفرما نیاز به دریافت مجوز ندارد مراحل کمی سریعتر انجام می شود.

دقت داشته باشید که مدارک لازم برای اخذ این ویزا را به طور کامل و بدون نقصی فراهم کنید. چرا که نقص در مدارک ممکن است منجربه رد درخواست شما شد که سابقه خوبی در برای شما محسوب نمی شود. تمکن مالی، مدارک هویتی، سابقه کار در حرفه ای که برای آن درخواست داده اید همگی از مدارک ضروری برای مهاجرت به کانادا از طریق IMP است.

shiva samadi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

3 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با مهاجرت کرده‌اند،…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

3 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

3 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

3 ماه ago