Categories: وبلاگ

شرایط اخذ ویزای کانادا بدون شینگن

یکی از دغدغه های افرادی که قصد سفر به کانادا را دارند این است شرایط مطلوب برای دریافت ویزای کانادا چیست؟ آیا منظور از سابقه سفر برای اخذ ویزای کانادا دارا بودن ویزای شینگن است؟ شرایط اخذ ویزای کانادا بدون شینگن چیست؟ آیا صحت دارد یا خیر؟

در این نوشته شرایط لازم برای دریافت ویزای کانادا را برای شما نام میبریم و شما عزیزان را با چگونگی شرایط اخذ ویزای کانادا بدون شینگن آشنا می کنیم.

شرایط اخذ ویزای کانادا بدون شینگن

برای دریافت هر نوع ویزایی باید یکسری شرایط و ملزومات که برای اخذ ویزا و سفر به آن کشور ضروری است را دارا باشید. دریافت ویزای توریستی کانادا نیز نیازمند ملزومات و شرایطی می باشد که رعایت آنها ویزای کانادا را تضمین می کند.

از مهمترین آنها جمع آوری مدارک مورد نیاز است. فراهم کردن و ارائه مدارکی مانند اسناد هویتی، اسناد ملکی، مالی و شغلی از ضروریات ویزای کانادا است.

همچنین دارا بودن سابقه سفر مناسب دریافت را سهل تر می کند. اما آیا منظور از سابقه سفر الزاما سفر به حوزه شینگن است؟

آیا داشتن ویزای شینگن برای دریافت ویزای کانادا ضروری است؟

هیچ منبع رسمی به این موضوع اشاره نکرده است که اخذ ویزای کانادا بدون شینگن باعث رد شدن ویزای کانادا می شود. البته درست است که ویزای شینگن اعتبار بالایی به پاسپورت شما می بخشد اما تضمینی هم برای دریافت ویزای کانادا وجود ندارد. فردی که به حوزه شینگن سفر کرده و پس از اتمام مدت ویزا به کشور خود بازگشته است، قطعا متقاضی خوش حساب و خوش قولی بوده است، از تمکن مالی (که یکی از مدارک مهم در اخذ ویزای شینگن است) خوبی برخوردار است و عهده دار هزینه های سفر خود می باشد.

وجود ویزای شینگن در پاسپورت متقاضی افسر بررسی کننده پرونده را برای اعطای ویزای کانادا کمی دلگرم می کند.بنابراین اخذ ویزای کانادا بدون شینگن ممکن است کمی بر روی دریافت ویزا تاثیر روانی داشته باشد.

به علاوه وجود ویزای کشورهایی مانند انگلیس، استرالیا، ژاپن و سنگاپور اعتبار پاسپورت شما را بالا می برد و شما را فردی خوش سفر معرفی می کند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا

بسته به اینکه برای چه هدفی به کانادا سفر می کنید مدارک مورد نیاز بری اخذ ویزا متفاوت است.

برای مثال مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا با مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا متفاوت است.

مهمترین مدارک شامل موارد زیر میباشد:

پاسپورت قوی

اخذ ویزای کانادا بدون شینگن ممکن است تاثیر مستقیمی نداشته باشد اما با توجه به این موضوع، پاسپورت قوی به این معناست که فرد متقاضی از سابقه سفر و تاریخچه سفری خوبی برخوردار است و بدون مشکل به سفرهای متعددی رفته و دوباره به کشور خود رجوع کرده است؛ یکی از دلایلی که با درخواست ویزای کانادا موافقت نمی شود و ویزا به اصطلاح ریجکت می شود عدم اطمینان افسر از بازگشت متقاضی به کشورش است. سابقه سفر خوب افسر پرونده را در این کیس مطمئن می کند.

داشتن دعوتنامه

با توجه به قصد خود از سفر می توانید انواع را دریافت کنید. اگر ویزای تحصیلی کانادا مد نظر شماست باید از دانشگاه یا موسسه آموزشی پذیرش و دعوتنامه تحصیلی دریافت کنید. اگر به قصد دیدار اقوام به کانادا سفر می کنید داشتن دعوتنامه اخذ ویزای را برای شما آسانتر می کند. البته فرد دعوت کننده باید دارای شرایطی مانند تمکن مالی، محل اقامت مشخص، منبع درآمد و … باشد.

عدم سوء پیشینه

سوء پیشینه کیفری یکی از مواردی است که مانع از ورود فرد به کانادا می شود. امنیت و رفاه اجتماعی شهروندان برای دولت کانادا بسیار اهمیت دارد به همین جهت فردی که قصد مهاجرت به کانادا را دارد نباید دارای سوء پیشینه کیفری باشد.

نکات مهم در شرایط اخذ ویزای کانادا بدون شینگن

  • دارا نبودن سابقه سفر کافی می تواند باعث ریجکت شدن ویزای شما شود. بنابراین با سفر به کشورهایی که ویزای آنها به پاسپورت شما قوت می بخشد سابقه سفر خود را تقویت کنید.
  • اسنادی که وابستگی شما به کشور مبدا را تایید می کند مانند اسناد ملکی می تواند اطمینان افسر از بازگشت شما به کشورتان را تامین کند.
  • مدارک خود را کامل و بدون نقصی و جعل فراهم کنید.
  • دارا بودن دعوتنامه از دانشگاه یا دعوتنامه از کافرما برای اخذ ویزای کاری کانادا تاثیر بسیاری در ویزا شدن شما دارد.
  • در صورتی که به هر دلیلی با درخواست ویزای شما موافقت نشد با جویا شدن علت و رفع نواقص پرونده می تواند در جهتاقدام کنید.

shiva samadi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

3 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با مهاجرت کرده‌اند،…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

2 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

3 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

3 ماه ago