مونترال

مونترال
مونترال یک شهر فرانسوی تمام عیار و پس از پاریس، بزرگترین شهر فرانسوی زبان در دنیا است. این شهر در ایالت کبک در شرق کانادا قرار دارد و بزرگترین شهر این ایالت و دومین شهر بزرگ کانادا محسوب می‌شود. این شهر حال و هوایی بسیار متفاوت از تورنتو و دیگر شهرهای کانادا دارد و فرهنگ مردم آن یک فرهنگ محلی و منحصر بفرد است.مونترال کانادا بی تردید یکی از آن شهر ها است که هیچ گردشگری نمی تواند آن را نادیده بگیرد.

things to do in montreal old port boats

 

آب و هوای مونترال :

آب و هوای مونترال نمونه‌ی تمام عیاری از یک آب و هوای مرطوب قاره‌ای است و چهار فصل سال را می‌شود کاملا از هم تفکیک کرد؛ تابستان مونترال با میانگین دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد گرم و گاهی مرطوب است و زمستان‌ها سرد و برفی. با اینکه بازار تفریحات زمستانی مثل اسکی در مونترال حسابی داغ است، اما بیشتر توریست‌ها تابستان را برای سفر به مونترال انتخاب می‌کنند؛ فصلی که شکوفه‌ی درختان به شهر رنگ تازه‌ای می‌دهند و همه‌ی مردم رسیدن گرما را جشن می‌گیرند. برای سفر به مونترال در تابستان و با وجود جشنواره‌های متعددی که در شهر برگزار می‌شود، بهتر است از مدتی قبل برای رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما اقدام کنید تا از سفر جا نمانید. البته برای سفر به مونترال در هروقتی از سال، دلایل زیادی وجود دارد؛ بهار با سرسبزی و هوای دلپذیرش، پاییز با برگ‌های نارنجی و باران‌های گاه‌وبی‌گاهش و زمستان با برف‌های سنگین و زمین‌های یخ‌زده‌اش، هر سلیقه‌ای را به سمت خودش می‌کشاند.

54

مونترال کانادا و مهترین دیدنی ها

بلوار سنت لوران، خیابان وست سنت کاترین و خیابان کِرِسِنت، مراکز پر آوازه‌ی شبگردی و خوش‌ گذرانی‌ های شبانه هستند. برای کسانی که بیشتر دوستدار طبیعت و طبیعت‌ گردی‌ اند، مونترال به اندازه‌ی کافی فضا های سبز زیبا دارد.
پارک دو مونترال بوستان بسیار زیبایی است که بر کوهستانی به همین نام جای گرفته و گذشته از چشم‌ انداز های شگفت‌ انگیزش، امکانات گوناگونی در اختیار تماشاگران قرار می‌ دهد. 
20170814 croix montroyal sunset 6 1200x800