اخذ ویزای استونی

استونی کشوریست در شمال اروپا و منطقه بالتیک، از شمال با خلیج فنلاند هم مرز است و کشورهای همسایه آن عبارتند از روسیه، لتونی و دریای بالتیک. استونی جزو اتحادیه اروپا است و واحد پولی آن یورو می باشد. آب وهوای این کشور معتدل و مرطوب است تابستان های معتدل و زمستان هایی سرد دارد.

کشور استونی دارای جزایر بسیاری است که هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از آنها وارد این کشور می شوند. همانطور که گفته شد این کشور در قاره اروپا و در حوزه شینگن قرار دارد و برای ورود به این کشور برای هر منظوری، توریستی، کاری و یا تحصیلی می بایست ویزای شینگن دریافت کنید. کشور استونی در ایران کنسولگری فعال ندارد و برای پیگیری تمامی کارهای مربوط به اخذ ویزا باید به کارگزاری وی اف اس سفارت فنلاند مراجعه نمایید.

اخذ ویزای استونی

 طریقه اخذ ویزای استونی

به طور معمول استونی کشوری است که در صدور ویزا خیلی سخت گیری اعمال نمی کند. برای ورود به این کشور 3 نوع ویزا موجود می باشد که با توجه به شرایط خود یکی را انتخاب می کنید.

ویزای تحصیلی استونی: قبل از هر چیز باید با از دانشگاه مورد نظر خود دعوتنامه و یا نامه پذیرش دریافت کنید. مدت این ویزا با توجه به طول زمان تحصیل شما صادر می شود. مثلا اگر در مقطع کارشناسی تحصیل می کنید ویزای 4 ساله برای شما صادر می شود و به محض تمام شدن اعتبار ویزای خود باید این کشور را ترک کرده و یا ویزای خود را به ویزای اقامت تبدیل کنید. همچنین در اخذ ویزای تحصیلی دانشجو باید برای اخذ مجوز اقامت برای تحصیل در این کشور درخواست بدهید.

ویزای تزانزیت فرودگاهی یا تایپ A: این نوع ویزا اعتباری کوتاه مدت دارد و برا ی افرادی که قصد دارند از طریق این کشور به کشورهای خارج از حوزه شینگن سفر کنند صادر می شود.

ویزای کوتاه مدت یا توریستی: این نوع ویزا یا اعتبار 3 ماهه و در بازه زمانی 180 روزه صادر میشود. به خاطر داشته باشید که اگر برای ورود به حوزه شینگن کشور استونی را انتخاب کرده اید و ویزای این کشور را دارید برای ورود به منطقه شینگن باید از طریق استونی وارد شوید و اولین مقصد شما این کشور باشد. در مقاله ورود به حوزه شینگن به تفصیل درباره این موضوع صحبت کرده ایم.

اخذ ویزای استونی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای استونی

تا سال ها پیش کشور استونی فقط به افرادی که دارای دعوتنامه معتبر بودند ویزا اعطا می کرد، اما اخیرا الزام دعوتنامه حذف شده و افرادی که دارای تمکن مالی معتبر هستند می توانند ویزای این کشور را دریافت کنند.

تمکن مالی مورد نیاز برای اخذ ویزای استونی 70 تا 100 میلیون و گردش حساب 4 ماه اخیر در کنار سایر مدارکی که به آن اشاره می کنیم مورد نیاز است.

  • فرم تکمیل شده­ ی ویزای استونی
  • پرینت برگه درخواست وقت سفارت شینگن
  • اصل و ترجمه مدارک هویتی و شناسایی متقاضی اعم از شناسنامه، پاسپورت، کارت ملی
  • رسید پرداخت هزینه های ویزای شینگن
  • بیمه مسافرتی با پوشش درمانی حداقل 30 هزار یورو
  • رسید پرداخت هزینه های وی اف اس
  • ارائه دعوتنامه در صورت وجود
  • اصل و ترجمه مدارک شغلی و ملکی ( سند ملکی، فیش حقوقی، مدارک مربوط به بازنشستگی)
  • نامه پذیرش تحصیلی از طرف دانشگاه( در ویزای تحصیلی استونی)

اخذ ویزای استونی

جواب درخواست ویزای شما از 14 تا 21 روز کاری صادر می شود. در صورتیکه با درخواست ویزای شما موافقت نشود و به اصطلاح ریجکت شوید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد. ممکن است به یکی از دلایل ریجکتی ویزای شینگن با درخواست ویزای شما موافقت نشده باشد. ممکن است به دلیل نقص در ارائه مدارک ریجکت شوید و یا از تمکن مالی کافی برخوردار نباشید. خوشبختانه مانند ویزای سایر کشورهای عضو شینگن امکان اعتراض به نتیجه پرونده وجود دارد. در صورتی که نقص پرونده شما رفع نشد و یا برای بازنگری درخواست ندهید می بایست تا 6 ماه صبر کنید تا و پس از ان مجدد برای اخذ ویزا استونی اقدام کنید.

پیشنهاد می کنیم صفر تا صد اخذ ویزای شینگن را به کارشناسان ما در مجموعه قصران گشت سپرده تا دچار اشتباه نشوید و درخواست شما رد نشود.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *