وبلاگ

آب و هوای اروپا در نوروز

آب و هوای کشورهای اروپایی در ماه فروردین و یا ماه مارس چگونه است؟

عید نوروز بهترین فرصت برای مسافرت به مقاصدی است که برای سفر نیاز به مدت زمان بیشتری دارد. اگر تصمیم گرفته اید تعطیلات نوروز خود را در یکی از کشورهای اروپایی بگذرانید، قبل از شروع تور نوروزی خود باید چند فاکتور را در نظر بگیرید تا در زمان سفر خود به مشکل بر نخورده و خاطره انگیزترین زمان ها را برای خود رقم بزنید. مهمترین و اصلی ترین موضوعی که در ابتدای هر سفر اروپایی در نوروز باید در نظر بگیرید، مدت زمان مورد نیاز برای دریافت، ویزای کشورهای اروپایی و یا همان ویزای شینگن است. جهت مسافرت به اروپا در نوروز دو راه پیش رو می باشد.

  1. مسافرت با تور: زمانی که قصد دارید با تور های مسافرتی آژانس های گردشگری به سفر بروید باید تقریبا دو ماه قبل از تاریخ مد نظر خود با آژانس مربوطه هماهنگ کنید تا علاوه بر اقدام جهت اخذ ویزای شینگن شما، قبل از پر شدن ظرفیت تور،  نام شما در آن تور ثبت شده باشد.
  2. مسافرت به صورت انفرادی: چنانچه قصد دارید در نوروز به اروپا سفر کنید، باید در نظر بگیرید که حداقل یک ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به اخذ ویزای شینگن کنید.

یکی دیگر از این فاکتورهای مهم که در سفر اروپایی نوروز خود باید به آن توجه کنید آب و هوای اروپا در نوروز است. برخی از کشورهای اروپایی در ماه فروردین و یا همان ماه مارس همانند ایران دارای هوای معتدل و بهاری است، اما برخی دیگر کاملا متفاوت بوده و دارای هوای کاملا زمستانی و یا تابستانی هستند. اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که می خواهید تور اروپا خود را در کشوری با حال و هوای بهاری بگذرانید بهتر است کشورهایی را انتخاب کنید که آب و هوای آن مشابه با کشور ایران است، در غیر این صورت اگر سرمای زمستان و یا گرمای تابستانی برایتان حائز اهمیت نیست باید فاکتورهای دیگری را مورد بررسی قرار دهید. ادامه این مقاله به بررسی آب و هوای اروپا در نوروز که در تور نوروزی خود ممکن است آن را انتخاب کنید می پردازد.

  • آب و هوا سوئیس در نوروز

برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند کشور سوئیس دارای آب و هوای بسیار سردی است، این درحالیست که کشور سوئیس دارای آب و هوای معتدل بوده و این تصور اشتباه است. برای اثبات اشتباه این تصور بهتر است گفته شود که دمای هوای سوئیس در فصل زمستان به ندرت نزدیک به صفر می آید و در فصل تابستان تا 30 درجه سانتی گراد افزایش می یابد. به دلیل اختلافات ارتفاعی موجود در این کشور، آب و هوای سوئیس کمی متغیر بوده و کوهستانی بودن این کشور باعث تغییرات چشمگیر آب و هوای آن شده است. شایان ذکر است هوا در نواحی دشت ها به نسبت پایدارتر است و پوشش برف معمولا از اواخر ماه دسامبر تا ماه مارس و در دره ها از ماه نوامبر تا ماه می طول می کشد. ماه مارس ماه مناسبی برای اسکی است اما در انتهای مارس اکثر پیست‌ های اسکی می‌بندند. در این ماه هنوز هم می‌توانید در تفریحگاه‌های مرتفع‌تر برف پیدا کنید و با پرتوهای گرم‌تر خورشید روبرو شوید. البته باید گفته شود در این ماه هنوز هم هوا در سراسر کشور سرد است اما هوا کم‌کم رو به گرم شدن می‌رود و حوالی دریاچه ژنو حال و هوایی بسیار عالی برای بازدید ایجاد می‌شود. با این وجود اگر جز آن دسته از افرادی هستید که ترجیح میدهید نوروز خود را در هوای زمستانی بگذرانید تور سوئیس می تواند بهترین سفر اروپایی برای شما باشد.

  • آب و هوا فرانسه در نوروز

به طور کلی آب و هوای فرانسه معتدل و مرطوب است و تابستان های خیلی گرم و زمستان های خیلی سرد در فرانسه بسیار کم اتفاق می افتد. می توان گفت در فصل بهار انتخاب تور فرانسه برای تور نوروزی یکی از ایده آل ترین انتخاب ها برای سفر بهاری است. این فصل از ماه مارس تا می یعنی از اواسط اسفند تا اواسط خرداد ماه ادامه می یابد. شایان ذکر است در نیمه اول فصل بهار هوا به نسبت سرد است و به تدریج هوا خنک شده و از سرمای آن کاسته می شود. نیمه دوم بهار شرایط آب و هوایی برای سفر به فرانسه کمی بهتر می شود و هوا روبه گرمی می رود. در این زمان و پیش از آغاز فصل تابستان، بهترین زمان برای سفر به فرانسه است. سفر کردن در این ماه علاوه بر شرایط مناسب آب و هوایی، هزینه های سفرتان نیز منصفانه تر خواهد بود.

  • آب و هوا اسپانیا در نوروز

در ماه مارس دمای هوا رو به گرمی می‌رود اما به علت اینکه دمای هوا هنوز به اوج خود نرسیده است انتخاب تور اسپانیا در این ماه یکی از بهترین انتخاب و زمان برای سفر به اسپانیا به حساب می‌آید. از مارس تا می، این کشور با باران کمی روبرو می شود و در واقع ماه مارس خنک ترین ماه بهار است. شایان ذکر است، آب و هوای بهار بسیار متغیر بوده و ممکن است به همان اندازه که هوای بارانی تجربه می شود به همان اندازه نیز چند روز آفتابی متوالی تجربه شود.

  • آب و هوا روسیه در نوروز

فصل بهار آغاز یک دوره ی زیبای سال در کشور روسیه می باشد. در اواسط ماه مارس یخ ها و برف ها شروع به آب شدن می کنند و در طول ماه های مارس و آوریل داخل زمین جذب می شوند. شایان ذکر است، ماه مارس پایین ترین بارندگی را در طول سال ثبت می کند (حدود 1.4 اینچ).  معمولا هوا تا اواسط ماه آوریل، شروع به گرم شدن می کند و سرما به پایان می رسد و اولین مجموعه ی شکوفه های زیبا و رنگارنگ را می توان در این زمان مشاهده کرد. در این زمان با گذر چند هفته نمای شهر به طور کلی تغییر کرده و با رویش و رشد و سرسبز شدن درختان و سبزه ها و گیاهان حال و هوای بهاری به خود می گیرد. با توجه به موارد ذکر شده می توان گفت یکی دیگر از تور انتخابی افرادی که ترجیح می دهند نوروز خود را در هوای بهاری بگذرانند، تور روسیه است.

  • آب و هوا ایتالیا در نوروز

 از ماه مارس تا ماه می آب و هوای کشور ایتالیا رو به گرما می رود. میانگین دمای هوا حداکثر در مارس 15، در اپریل 18 و در می به 23 درجه سانتی گراد می رسد. آب و هوای ایتالیا در ماه های ذکر شده به گونه ای است که به همراه داشتن یک ژاکت در طول روز ضرری ندارد. در این فصل بارش در این کشور کمتر می شود اما گاه گاه باید انتظار باران را نیز داشت. با این وجود ایتالیا در نوروز آب و هوایی مشابه با آب و هوای بهاری ایران دارد، بنابراین انتخاب تور ایتالیا به عنوان تور نوروزی یکی دیگر از انتخاب های مناسب برای سفر است.

  • آب و هوا هلند در نوروز

هلند کشوری با آب و هوای معتدل دریایی با تابستان های معتدل و زمستان های سرد است. باد و باران در تمام طول سال در این کشور وجود دارد و ماه های جولای و آگوست جزء مرطوب ترین ماهها و ماه مارس جزء خشک ترین ماه های سال است. از ماه مارس تا ماه می فصل به عنوان فصلی خنک در نظر گرفته می شود و در آن درجه ی دما به آرامی افزایش می یابد. در ماه مارس آب و هوای هلند با نزدیک شدن به فصل بهار بسیار مطلوب می شود. اگرچه در ماه مارس هنوز هم خنکای زمستان در هلند قالب است اما به طور کلی آب و هوای هلند قابل قبول می باشد. شایان ذکر است آمستردام، پایتخت کشور هلند به طور کلی همانند دیگر شهرهای این کشور بسیار پر باران است به صورتی که از ماه مارس تا مه  فصل خنکی در این شهر در نظر گرفته شده و در آن درجه دما به آرامی افزایش می یابد. بنابراین انتخاب تور هلند، این کشور زیبا که به کشور گل ها نیز شهرت دارد می تواند به عنوان یکی از هیجان انگیزترین انتخاب ها برای سفر نوروزی باشد.

 

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی مانند تور اروپا و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای کانادا، ویزای شینگن و پیکاپ ویزا در خدمت شما عزیزان است. چنانچه قصد گذراندن نوروز در کشورهای اروپایی را دارید جهت مشاوره رایگان با 88697080 تماس بگیرید.

This post was last modified on 2022/02/05 11:06 ق.ظ

shiva samadi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

1 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با ویزای ازدواج…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

2 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

2 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

2 ماه ago