وبلاگ

نحوه تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا

نحوه تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا – قبل ازبیان هر چیزی در خصوص نحوه تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا باید به این موضوع اشاره شود که اگر فردی پس از اتمام مهلت اعتبار ویزای خود در حوزه شینگن بماند مرتکب عملی غیر قانونی شده است و باید منتظر عواقب اقامت بیش از حد در حوزه شینگن باشد. در ادامه مقاله توضیحات کاملی را در خصوص شرایط لازم برای تمدید ویزای شینگن، مراحل تمدید ویزای شینگن، مدارک لازم جهت تمدید ویزای شینگن، مدت‌زمان لازم برای تمدید ویزای شینگن و همچنینهزینه تمدید ویزای شینگن در اروپا را در اختیار قرار می دهیم.

شرایط لازم برای تمدید ویزای شینگن در اروپا

 همانطور که گفته شد اقامت بیش از مهلت اعتبار ویزای شینگن حتی برای یک روز هم، غیر قانونی بوده و عواقبی را به همراه خواهد داشت. اما در برخی موارد برای تمدید ویزای شینگن قوانینی وجود دارد:

 • ورود دیرتر از موعد

در صورتیکه مسافر دیرتر از زمان صدور ویزا وارد کشور حوزه شینگن شود، و دلایل منطقی برای تمدید ویزای شینگن داشته باشد، مجاز به تمدید ویزا است. شایان ذکر است این قانون تنها برای ویزاهای کوتاه مدت یک‌بار ورود (Short-Stay Single Entry Visa) است.

به عنوان مثال اگر مسافری دارای ویزایی باشد که تاریخ مجاز ورودش به اروپا با ویزای کوتاه مدت یک‌بار ورود 5 مرداد باشد اما در تاریخ 19 مرداد وارد حوزه شینگن شده باشد می تواند تقاضای دو هفته تمدید را داشته باشد.

 • دلایل بشردوستانه

بر اساس قوانین ویزای شینگن بنا بر دلایل بشر دوستانه امکان تمدید ویزای شینگن وجود دارد. از جمله این دلایل می توان به مواردی چون نیاز به تداوم مراحل درمانی، شرکت در مراسم تشییع ناگهانی یکی از اعضا خانواده و یا حمایت و همراهی با فردی نزدیک به شما که در شرایط مشابه با موارد ذکر شده قرار دارد اشاره کرد.

 • موارد فورس ماژور (Force Majeure)

اگر قبل از پایان مدت اعتبار ویزا و یا تعداد روزهای مجاز اقامت در اروپا، مواردی غیرمترقبه در کشور مبدأ اتفاق بیافتد فرد می تواند اقدام به درخواست تمدید ویزای شینگن کند. از جمله این موارد غیر مترقبه می توان به مواردی همچون وقوع جنگ، تظاهرات و ناآرامی‌های سراسری، شرایط بسیار وخیم آب و هوایی، توقف پروازها به کشور مبدأ به دلیل زلزله‌های مستمر و … اشاره کرد.

 • دلایل شخصی قوی

در چنین مواردی باید گفته شود که شانس پذیرش درخواست متقاضی نسبت به موارد ذکر شده در بالا کمتر است و مسئولان مهاجرت کشوری در اروپا باید در این خصوص تصمیم گیری کنند. از دلایل شخصی قوی که فرد می تواند درخواست تمدید ویزای شینگن را ارائه دهد می توان به برنامه جلسات کاری و بیزنسی، مراسم ازدواج خود و یا یکی از بستگان نزدیکتان و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

مراحل تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا

چنانچه فرد متقاضی شرایط تمدید ویزای شینگن را دارا بود باید به درخواست ویزا شینگن خود اقدام کند. شایان ذکر است نحوه تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا با نحوه درخواست ویزا در کشور مبدا متفاوت است.

هنگامی که متقاضی تصمیم گرفت ویزای شیگن خود را تمدید کند باید به دو موضوع اساسی و حیاتی (زمان اقدام برای تمدید ویزای شینگن و برای تمدید ویزای شینگن باید به کجا مراجعه کرد)  توجه داشته باشد که در ادامه در خصوص آن ها صحبت خواهیم کرد:

 • زمان اقدام برای تمدید ویزای شینگن

همیشه به افرادی که در حوزه شینگن اقامت دارند توصیه شده است که حتما حواسشان به اعتبار ویزای شینگن باشد چرا که همانطور که استفاده نکردن از ویزای شینگن عواقبی دارد ، باید به عواقب اقامت بیش از حد در حوزه شینگن نیز توجه داشت.

از مهمترین عاملی که می تواند در موافقت تمدید ویزای شینگن فرد تاثیر گزار باشد زمان اقدام برای تمدید ویزای شینگن است. حتی می توان گفت این موضوع مهم تر از دلایل درخواست تمدید ویزای شینگن است.

توصیه می شود حتما حواستان به اعتبار ویزای شینگن خود باشد و دست کم یک هفته پیش از اتمام پایان مهلت آن اقدام به درخواست تمدید ویزای شینگن بکنید در غیر این صورت حتی اگر یک روز از پایان مهلت ویزای شینگن شما گذشته باشد بدون شک حتی بدون بررسی پرونده درخواست شما رد خواهد شد و شما را از اتحادیه اروپا اخراج می کنند.

*توصیه می شود چنانچه به دنبال راه حل اقامت بیش ازحد در حوزه شینگن  هستید حتما روی لینک کلیک کرده و مقاله را مطالعه فرمایید.

 • برای تمدید ویزای شینگن باید به کجا مراجعه کرد؟

بستگی دارد که در چه کشوری در اتحادیه اروپا برای تمدید ویزای شینگن خود درخواست می‌دهید. اما نکته مهمی که باید در این خصوص بدانید این است که در صورت موافقت با درخواست تمدید ویزا، تنها می‌توانید در کشوری بمانید که از طریق آن درخواست تمدید داده‌اید.

برای مثال اگر با ویزای شنگن وارد آلمان شده و در طول سفر به هلند، اتریش و چک سفرکرده باشید و در کشور چک مشکلی پیش‌آمده باشد و بخواهید ویزایتان را تمدید کنید، در صورت موافقت با درخواستتان می‌بایست تمام روزهای اضافی را در همین کشور سپری کنید و حق خروج از جمهوری چک را ندارید.

مدارک لازم برای تمدید ویزای شینگن

برخلاف مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن، جهت تمدید این ویزا نیاز به مدارک کمتری است. تمامی مدارکی که برای تمدید ویزای شینگن نیاز است، عبارت‌اند از:

 • یک قطعه عکس بیومتریک
 • پاسپورتی که دارای ویزای شینگن اخیر فرد باشد.
 • فرم مخصوص درخواست تمدید ویزای شینگن
 • مدارک مالی تأییدکننده توانایی فرد، جهت تأمین هزینه‌های اقامت
 • بیمه مسافرتی ویزای شینگن که تمامی کشورهای حوزه شنگن را شامل شود و همچنین تا پایان مدت درخواست اعتبار داشته باشد.
 • مدارکی که ثابت کننده شرایط لازم فرد جهت تمدید ویزای شینگن باشد.

پس از کامل کردن مدارک مورد نیاز متقاضی باید اقدام به دریافت وقت مصاحبه کند. البته باید بیان شود که در بعضی از کشورهای اروپایی برای وقت سفارت نیازی به تعیین وقت قبلی نیست. برای اطلاع از این موضوع که آیا باید وقت قبلی گرفت و یا خیر می توان به صورت آنلاین چک کرد که برای مصاحبه در کشور مدنظر نیاز به تعیین وقت قبلی هست یا خیر.

* فرد متقاضی باید بداند که توضیحاتی که در روز مصاحبه به افسر مهاجرت ارائه می دهد نقش اساسی و کلیدی را در موافقت وی برای تمدید ویزای شینگن دارد. با توجه به توضیحاتی و مدارکی که ارائه می دهید باید افسر مهاجرت را قانع کنید که شرایط لازم برای تمدید ویزای شینگن را دارا هستید.

* سروقت در محل حاضر شوید و تمام مدارک را به همراه داشته باشید.

مدت‌زمان لازم برای تمدید ویزای شینگن در اروپا

اغلب درخواست تمدید ویزای شینگن ممکن است بین چند روز و یا یک ماه به زمان ببرد. تا زمانی که تکلیف درخواست تمدید ویزای شینگن متقاضی مشخص شود، فرد می تواند در آن کشور اقامت داشته باشد اما اجازه سفر به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نخواهد داشت. در صورت موافقت با درخواست تمدید ویزای شینگن فرد مجاز به ماندن در آن کشور است و درصورت نیاز می تواند به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کند، در غیر این صورت متاسفانه به مدت یک الی دو روز باید خاک کشور عضو شینگن را ترک کند.

*همانطور که گفته شد به این نکته باید توجه داشته باشید که درخواست تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا باید زمانی انجام شود که هنوز ویزا هنوز اعتبار داشته باشد. اگر صبر کنید تا اعتبار ویزا به پایان برسد و آنگاه درخواست دهید بدون شک درخواست شما رد شده و با اولین پرواز شما را به کشور خود باز می گردانند.

هزینه تمدید ویزای شینگن در اروپا

برای بسیاری از افراد این موضوع یک سوال است که آیا هزینه تمدید ویزای شینگن با دریافت ویزای شینگن معمولی برابر است یا خیر؟ جواب این سوال خیر است. هزینه تمدید ویزای شینگن با هزینه دریافت ویزای شینگن برای بار اول، متفاوت است. شایان ذکر ست بنابر دلایل درخواست تمدید ویزای کوتاه مدت اقامت و اینکه آیا درخواست برای اولین بار است و یا دومین بار، هزینه ها نیز متفاوت می باشد.

 • هزینه اولین تمدید ویزا

افرادی که برای اولین بار درخواست تمدید ویزای شینگن خود را بنا بر دلایل انسان دوستانه و یا دلایل ناگهانی دارند، هزینه ای از آن ها دریافت نمی شود. اما در صورتی که دلایل آن ها دلایل شخصی مهم و یا ورود دیر به منطقه شینگن باشد باید هزینه ای به مقدار 30 یورو پرداخت کنند.

 • هزینه دومین بار تمدید ویزا

افرادی که یکبار ویزای شینگن خود را تمدید کرده اند و بنا بر هر دلیلی درخواست تمدید مجدد ویزای شینگن خود را دارند باید هزینه ای را که وابسته به سن متقاضی است پرداخت کنند. افراد زیر سن قانونی هزینه ایی برابر با 30 یورو و افراد بزرگسال هزینه ای برابر با 60 یورو را باید بپردازند.

* به این نکته باید توجه شود که همانند درخواست ویزای شینگن معمولی، اگر با درخواست تمدید ویزا موافقت نشود پولی به فرد به هیچ وجه بازگردانده نمی شود.

This post was last modified on 2020/04/13 2:02 ب.ظ

shiva samadi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

1 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با ویزای ازدواج…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

2 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

2 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

2 ماه ago