Categories: وبلاگ

شرایط اخذ ویزای گرجستان برای ایرانیان

شرایط اخذ ویزای گرجستان برای ایرانیان – گرجستان کشوری واقع در دو قاره اروپا و آسیا و از همسایگان کشورهای ترکیه و ارمنستان است. پایتخت این کشور شهر تفلیس یکی از مقاصد توریستی و گردشگری انتخاب بسیاری از علاقه مندان است. مردم گرجستان به زبان گرجی صحبت می کنند و زبان نوشتاری آنها نیز الفبای گرجی است. در میان مردم گرجستان سایر قومیت ها مانند ارمنی، روس و آذربایجانی نیز دیده می شود.

شاید جالب باشد که بدانید بیشترین تعداد کلیسا در یونسکو  به نام کشور گرجستان ثبت شده است. گرجستان به دلیل اینکه در منطقه قفقاز واقع شده است دارای آب وهوای مطلوب و متنوعی است؛ زمانی که کوهستان ها از مه غلیظ پوشیده شده و هوای نمناک باعث رویش علفزار و گل های زیبایی در آن منطقه شده است در سواحل دریای سیاه هوا گرم و تابستانی است.

گرجستان هنوز به منطقه شینگن نپیوسته است اما عضو اتحادیه اروپا است. با این وجود این کشور سخت گیری های سایر کشورهای اروپایی در اعطای ویزای گرجستان به خصوص برای ایرانیان را ندارد.

شرایط اخذ ویزای گرجستان برای ایرانیان

 گرجستان برای مسافران بین المللی انواع مختلفی از ویزا را در نظر گرفته است، ویزای گرجستان چند نوع دارد، نوع A ، ویزای نوع B، ویزای نوع C و ویزای نوع D.

  • نوع A  ویزای گرجستان ویزایی کوتاه مدت مخصوص سیاستمداران و مقامات یک کشور است و برای سفرهای دیپلماتیک صادر می شود.
  • ویزای نوع B مختص مامورین بین المللی، کارمندان ادارات و هیات ها و همراهان خارجی است و برای انجام اموری مانند کارهای خدماتی و سیاسی صادر می شود.
  • ویزای نوع C مناسب افرادی است که به قصد گردشگری و توریستی وارد این کشور می شوند. در واقع افرادی که قصد گردشگری و سفر کوتاه مدت به گرجستان را دارند باید اقدام به اخذ ویزای نوع C کنند.
  • نوع D ویزای گرجستان ، ویزای اقامت بلند مدت است. متقاضیانی که قصد کار، مهاجرت، سرمایه گذاری و تحصیل در گرجستان را دارند باید برای دریافت ویزای نوع D درخواست بدهند.

در میان انواع ویزاهایی که ذکر شد ویزای توریستی گرجستان از سوی ایرانیان متقاضی بیشتری دارد. خوشبختانه گرجستان هم مانند کشورهای ترکیه و ارمنستان شرایط اعطای ویزا برای ایرانیان را از میان برداشته است که باعث سهولت رفت و آمد میان گردشگران به دو کشور شده است.

برای سفر توریستی به گرجستان متقاضیان باید از طریق یک شرکت معتبر اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی گرجستان

  • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
  • رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل
  • تمکن مالی
  • بیمه نامه مسافرتی
  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • دو قطعه عکس پاسپورتی

پس از تکمیل مدارک متقاضیان سفر به گرجستان در فرودگاه می توانند ویزای فرودگاهی گرجستان دریافت کنند و به مدت 45 روز در این کشور اقامت داشته باشند. همانطور که گفته شد ویزای گرجستان انواع مختلفی دارد. که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

ویزای ترانزیت گرجستان

مسافرانی که پروازهای طولانی مدت در پیش دارند معمولا در یک کشور میانی توقفی چند ساعته دارند و سپس دوباره به ادامه پرواز ادامه می دهند. اگر پرواز شما در گرجستان توقفی چند ساعته داشت باید از انواع ویزای گرجستان ، ویزای ترانزیت را دریافت کنید و سپس به مسیر خود ادامه دهید.

ویزای کاری گرجستان

یکی دیگر از ویزاهایی که از طریق آن می توانید به گرجستان سفر یا مهاجرت کنید ویزای کاری گرجستان است. برای اخذ این ویزا باید از یک کارفرمای گرجی دعوتنامه دریافت کنید و سپس با جمع آوری سایر مدارک برای اخذ ویزای کاری گرجستان قدم بردارید. البته دریافت ویزای کاری گرجستان خیلی مرسوم نیست و پیشنهاد نمی شود زیر این کشور خود با درگیر بحران بیکاری است و اقتصادی چندان قوی ندارد.

ویزای تحصیلی گرجستان

برای تحصیل در گرجستان و اخذ ویزای تحصیلی گرجستان باید از یک دانشگاه و استاد دعوتنامه دریافت کنید. هزینه های تحصیل در گرجستان به نسبت سایر کشورها پایین است البته انتظار کیفیت آموزشی چندان بالا را در این کشور نداشته باشید. برای تحصیل در گرجستان باید دارای مدرک دیپلم، مدرک زبان، نامه پذیرش از دانشگاه و نمره زبان خواسته شده باشید.

همچنین امکان دریافت ویزای درمانی گرجستان نیز فراهم است. به این صورت که با در دست داشتن پرونده پزشکی و توصیه نامه پزشک و سپس مذاکره با یک مرکز درمانی در گرجستان اقدام به دریافت ویزای گرجستان می کنید.

اما همانطور که گفته شد محبوبترین نوع ویزای گرجستان برای ایرانیان، ویزای توریستی گرجستان است، آب و هوا و مسافت کم ایران با این کشور گرجستان را به منطقه ای جذاب برای سفر و گذراندن تعطیلات تبدیل کرده است.

شرکت قصران گشت با برگزاری تور تفلیس آماده ارائه خدمات به علاقه مندان سفر به گرجستان است.

shiva samadi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

1 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با ویزای ازدواج…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

2 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

2 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

2 ماه ago