معرفی جشن هالووین

جشن هالووین یا halloween شبی شناخته شده برای تمام دنیا ، جشنی که در کشورهای غربی هر سال در روز 31 اکتبر (۹ آبان) برگزار می شود،کلمه هالووین به حدود 1700 سال قبل میرسد و از آیئن مسیحی به وجود آمده است.

جشنی که در آن همه چیز ترسناک و مهیج است و شاید بتوان گفت شرکت کنندگان در این جشن سعی میکنند ترسناک ترین شب سال را به تصویر بکشند.این مراسم مخصوص مسیحیان می باشد که به عنوان یک آئین سنتی به مدت 3 شبانه روز برگذار میشود. جشن هالووین بیشتر در کشورهای آمریکا، ایرلند، اسکاتلند و کانادا مرسوم است.

نماد-هالوین

علامت ها و نمادهای جشن هالووین

کسانی که در این جش حضور دارند باید لباس های ترسناک و عجیب غریب و چهر های نقاشی شده وحشتناک را تا سه شب اجرا کنند. کودکان در این مراسم اهمیت خاصی دارند زیرا بخش مهم مراسم مال انهاست. این کودکان با قاشق در خانه دیگران مd روند و به جمع اوری آجیل و نبات می پردازند و حتی در مسیررفتن به جشن سمت بزرگتر ها رفته و از آنها آجیل و نبات میگیرند. رنگ های محبوب هالووین نارنجی و سیاه می باشند که از رنگ آتش در آسمان تیره شب گرفته شده است.

علامت-نماد-هالووین

چندین نوع ماده غذایی مرتبط با جشن هالووین وجود دارد که اغلب شامل آب نبات هایی در بسته های تزئین شده با نمادهایی از هالووین، تافی سیب با روکش واقعی سیب، ذرت بوداده، پاپ کورن و پای کدو تنبل یا نان است. آبجوی هالووین هم که با افزودن کدو و ادویه ها به مخلوط، قبل از تخمیر آن ساخته می شود در فروشگاه های مخصوص وجود دارد.

یکی از نمادهای هالووین یک کدو تنبل یا به لاتین kurbis است که درون آن را خالی کرده و برای آن چشم و ابرو و دهان به صورتی ترسناک در می آورند و با روشن کردن شمع در درون کدو تنبل به آن جلوه ای ترسناک می دهند.

برخی مراسمات جشن هالووین

  • پوشیدن لباس‌هایی از پوست سر حیوانات.
  • پوشیدن لباس های ترسناک.
  • گریم های عجیب غریب.
  • مراسم قاشق زنی با ماسک های ترسناک درب خانه ها برای گرفتن خوراکی.
  • پیشگویی توسط کشیشان.
  • خوردن سیب  سمبل پومانا (خدای میوه و درخت).
  • آتش بازی.
  • بردن باقی مانده‌های آتش و خاکستر به خانه‌ها به نیت دوری از بدی.
  • شب زنده‌داری، دعا و نماز توسط کشیش ها.

مراسم-هالوین

بعد از جشن کریسمس، جشن هالووین دومین جشن بزرگ در کشورهای غربی محسوب شده و البته مردم آمریکا آن را بیش از دیگران دوست دارند به طوری که سالانه بیش از 6 بیلیون دلار خرج برپایی این مراسم و خرید شکلات و لباس مخصوص جشن هالووین می کنند. در کشور کانادا نیز در سال 2017 چیزی حدود 2 بیلیون دلار برای مراسم جشن هالووین هزینه شد. امسال جشن هالووین در روز پنج شنبه  31 اکتبر 2019 در کانادا برگزار خواهد شد.

 

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی در ایام مختلف نظیر کریسمس و هنگام برگزاری جشن های مختلف از جمله هاووین و … مانند تور اروپا، تور آسیا و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای کانادا، ویزای شینگن و پیکاپ ویزا در خدمت شما عزیزان است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.