Categories: وبلاگ

هالووین

معرفی جشن هالووین

جشن هالووین یا halloween شبی شناخته شده برای تمام دنیا ، جشنی که در کشورهای غربی هر سال در روز 31 اکتبر (۹ آبان) برگزار می شود،کلمه هالووین به حدود 1700 سال قبل میرسد و از آیئن مسیحی به وجود آمده است.جشنی که در آن همه چیز ترسناک و مهیج است و شاید بتوان گفت شرکت کنندگان در این جشن سعی میکنند ترسناک ترین شب سال را به تصویر بکشند.این مراسم مخصوص مسیحیان می باشد که به عنوان یک آئین سنتی به مدت 3 شبانه روز برگزار میشود. جشن هالووین بیشتر در کشورهای آمریکا، ایرلند، اسکاتلند و کانادا مرسوم است.

 

علامت ها و نمادهای جشن هالووین

پیشینه هالووین به به جشنی باستانی مربوط به دوران سلتیک باز می گردد. سلت ها 2000 سال قبل در ایرلند، انگلستان و شمال فرانسه زندگی می کردند و روز آغاز سال جدیدیشان را در 1 نوامبر جشن می گرفتند.

این روز به عنوان پایان تابستان و سختی و آغاز تاریکی و سرمای زمستان جشن گرفته می شد. سلت ها معتقد بودند شب قبل از آغاز سال نو شب پیوند دنیای زندگان و مردگان است. به عقیده سلت ها حضور ارواح به کشیش ها کمک خواهد کرد تا آینده را بهتر پی ش بینی کنند.

کسانی که در این جشن حضور دارند باید لباس های ترسناک و عجیب غریب و چهر های نقاشی شده وحشتناک را تا سه شب اجرا کنند. کودکان در این مراسم اهمیت خاصی دارند زیرا بخش مهم مراسم مال انهاست. این کودکان با قاشق در خانه دیگران می روند و به جمع اوری آجیل و نبات می پردازند. رنگ های محبوب هالووین نارنجی و سیاه می باشند که از رنگ آتش در آسمان تیره شب گرفته شده است.

 

چندین نوع ماده غذایی مرتبط با جشن هالووین وجود دارد که اغلب شامل آب نبات هایی در بسته های تزئین شده با نمادهایی از هالووین، تافی سیب با روکش واقعی سیب، ذرت بوداده، پاپ کورن و پای کدو تنبل یا نان است. آبجوی هالووین هم که با افزودن کدو و ادویه ها به مخلوط، قبل از تخمیر آن ساخته می شود در فروشگاه های مخصوص وجود دارد.یکی از نمادهای هالووین یک کدو تنبل یا به لاتین kurbis است که درون آن را خالی کرده و برای آن چشم و ابرو و دهان به صورتی ترسناک در می آورند و با روشن کردن شمع در درون کدو تنبل به آن جلوه ای ترسناک می دهند.

 

برخی مراسمات جشن هالووین

 • پوشیدن لباس‌هایی از پوست سر حیوانات.
 • پوشیدن لباس های ترسناک.
 • گریم های عجیب غریب.
 • مراسم قاشق زنی با ماسک های ترسناک درب خانه ها برای گرفتن خوراکی.
 • پیشگویی توسط کشیشان.
 • خوردن سیب  سمبل پومانا (خدای میوه و درخت).
 • آتش بازی.
 • بردن باقی مانده‌های آتش و خاکستر به خانه‌ها به نیت دوری از بدی.
 • شب زنده‌داری، دعا و نماز توسط کشیش ها.
 • قصه گویی از سرگرمی های رایج در شب هالووین است
 • دیدن فیلم ترسناک

بعد از جشن کریسمس، جشن هالووین دومین جشن بزرگ در کشورهای غربی محسوب شده و البته مردم آمریکا آن را بیش از دیگران دوست دارند به طوری که سالانه بیش از 6 بیلیون دلار خرج برپایی این مراسم و خرید شکلات و لباس مخصوص جشن هالووین می کنند. در کشور کانادا نیز در سال 2017 چیزی حدود 2 بیلیون دلار برای مراسم جشن هالووین هزینه شد. امسال جشن هالووین در روز پنج شنبه  31 اکتبر 2019 در کانادا برگزار خواهد شد.

 

هالووین و باورها

از قدیم اعتقاد داشته اند که فردی که در شب هالووین عطسه می کند روح از بدن او بیرون می رود. اگر فردی از نزدیکان شما در این شب عطسه کرد به او بگویید خدا شمارا حفظ کند.

بر طبق یکی دیگر از باورها اگر دختر جوانی پیش از خواب معجونی حاوی فندوق و ذو بخورد در خواب همسر آینده خود ا خواهد دید!

 

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی در ایام مختلف نظیر کریسمس و هنگام برگزاری جشن های مختلف از جمله هاووین و … مانند تور اروپا، تور آسیا و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای کانادا، ویزای شینگن و پیکاپ ویزا در خدمت شما عزیزان است. 

This post was last modified on 2022/10/24 9:27 ق.ظ

shiva samadi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

1 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با ویزای ازدواج…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

2 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

2 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

2 ماه ago