حروف و عبارت‌های برچسب ویزای شینگن – افرادی که دارای ویزای شینگن بوده بهتر است از تمامی اطلاعات موجود بر روی برچسب شینگن آگاهی داشته باشند چرا که با ناآگاهی، ممکن است به صورت ناخواسته برای خود مشکلاتی را به وجود آورند. از جمله قسمت مهم درج شده بر روی برچسب ویزای شینگن باید به قسمت اعتبار برچسب ویزای شینگن و همچنین مدت زمان اقامت اشاره کرد. چرا که با نا آگاهی در خصوص این دو قسمت ممکن است مشکلات جبران نشدنی را برای خود رقم بزنید. در ادامه، مقاله به طور کامل حروف و عبارت‌های برچسب ویزای شینگن را مورد بررسی قرار می دهد.

اعتبار برچسب ویزای شنگن

همانطور که گفته شد فردی که دارای ویزای شینگن بوده و به کشورهای حوزه شینگن سفر کرده است، همواره باید به اعتبار ویزای شینگن خود توجه داشته باشد، در غیر این صورت باید منتظر عواقب اقامت بیش از حد در حوزه شینگن باشد. اغلب مجاور کلماتی چون FROM، DU یا VOM اولین روزی که فرد مجاز به ورود به حوزه شنگن است، قید شده است. قابل ذکر است مجاور کلماتی چون UNTIL ، AU یا BIS تاریخ آخرین روزی که فرد باید حوزه شنگن و یا کشورهایی که در آن مجاز به اقامت می باشد را را ترک کند، قید شده است.

شایان ذکر است در برخی موارد امکان تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در حوزه اروپا وجود دارد. چنانچه علاقه مند کسب اطلاعات در خصوص شرایط و چگونگی نحوه تمدید ویزای شینگن در زمان اقامت در اروپا هستید بر روی لینک کلیک کنید.

تعداد مجاز ورود به حوزه شینگن

عباراتی همچون NUMBER OF ENTRIES ،NOMBRE D’ETNREES یا ANZAHL DER EINREISEN داخل ویزای شینگن وجود دارد. این دو عبارت معرف میزان دفعاتی است که فرد دارای ویزای شینگن مجاز است تا پیش از اتمام اعتبار ویزا، به محدوده شینگن سفر کند.

  • عبارت MULT : این عبارت به معنای این است که فرد دارای ویزای مولتی شینگن است. فردی که دارای ویزای مولتی شینگن است می تواند تا وقتی که از مدت مجاز اقامت تعیین شده در ویزا تجاوز نکند، ورود بیش از یکبار (هر چند بار که بخواهد) در حوزه شینگن را داشته باشد.
  • عبارت (1) : این بدان معنا است که فرد تنها یکبار، در مدت زمان اعتبار ویزا مجاز است وارد حوزه شینگن شود.
  • عبارت (2) : این بدان معنا است که فرد تنها دو بار، در مدت زمان اعتبار ویزا مجاز است وارد حوزه شینگن شود.

مدت زمان اقامت برای ویزای شنگن

عبارات دیگری چون DURATION OF STAY ، DUREE DE SEJOUR یا DAUER DES AUFENTHALTS و در کنار آن‌ها DAYS ، JOURS یا TAGE وجود دارند که نشان دهنده روزهایی است که فرد در بازه اعتبار ویزا مجاز به اقامت در حوزه شنگن است.

اگر فردی بیش از تعداد روزهای ذکر شده داخل ویزا در حوزه شینگن اقامت داشته باشد با مشکلاتی مواجه شده و باید در انتظار عواقب اقامت بیش از حد در حوزه شینگن باشد. از جمله این عواقب به طور خلاصه وار می توان به پرداخت جرایم سنگین نقدی، ریسک قرار گرفتن در بلک لیست این حوزه به مدت 2 تا 5 سال (وابسته به تعداد روزهایی است که فرد از قانون و حد تعیین‌شده بر روی برچسب ویزا تجاوز کرده و به طور غیرقانونی در حوزه شنگن اقامت داشته است)، سوابق مخدوش (چنانچه فرد برای بار دیگر درخواست ویزای شینگن دهد با فرآیند طولانی تری مواجه خواهد شد. ممکن است بین 30 تا 60 روز فرآیند درخواست ویزا به طول انجامد) رو به رو می شود و آن وقت باید در صدد رفع ریجکتی ویزای شینگن برآید.

schengen-visa-label

انواع ویزای شنگن

به طور کلی عباراتی همچون TYPE OF VISA ، TYPE DE VISA یا VISA TYP نشان‌دهنده نوع ویزای شنگن می باشد:

  • عبارت A نشان دهنده ویزای ترانزیت فرودگاهی است. فرد دارنده آن مجاز به خروج از محدوده بین‌‎المللی فرودگاه حوزه شنگن نمی باشد.
  • عبارت C نشان دهنده ویزای کوتاه‌مدت شنگن است. فرد دارنده آن تنها مجاز به اقامت  3 ماه در حوزه شنگن است و بیش از 3 ماه اجازه اقامت ندارد.
  • عبارت D نشان دهنده ویزای بلند‌مدت شنگن است. فرد دارنده آن مجاز است بیش از 3 ماه در این حوزه اقامت داشته باشد.

جزئیات صادرکننده ویزای شنگن و تاریخ صدور

نام شهری که سفارت یا کنسولگری صادر کننده ویزا در کنار عباراتی چون ISSUED IN ، DILIVRE A یا SUGESTELLT IN قرار گرفته است. تاریخ زمانی که ویزای شینگن صادر شده است در کنار عبارت هایی چون ON ، LE و AM می باشد.

اطلاعات دارنده ویزای شنگن

اطلاعات شخصی فرد دارای ویزای شینگن نیز در این برچسب وجود دارد. عبارت هایی چون NUMBER OF PASSPORT ،NUMERO DE PASSEPORT یا NUMMER DES PASSES نشان‌دهنده شماره پاسپورت دارنده ویزای شینگن است.

قابل ذکر است عبارات SURNAME ، NAME ، NOM, PRENOM و NAME, VORNAME شامل اطلاعات شخصی فرد مانند اسم و فامیل صاحب ویزا است. و همچنین در این ویزا باید هدف اصلی صاحب ویزا از سفر نیز بیان شود که رو بهه روی عباراتی چون REMARKS ، REMARQUES و BEMERKUNGEN مشخص می شود.

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *