Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/ghasrangasht/public_html/wp-content/themes/citynet-off/payment/rsa.class.php on line 87

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/ghasrangasht/public_html/wp-content/themes/citynet-off/payment/rsa.class.php on line 106
جدیدترین قوانین سفر به آسیا در شرایط کرونایی 2022
Categories: وبلاگ

جدیدترین قوانین سفر به آسیا در شرایط کرونایی 2022

جدیدترین قوانین سفر به آسیا در شرایط کرونایی 2022

تقریبا همه می دانیم که خاستگاه ویروس کرونا از کشورهای آسیایی و چین است. اولین کشوری که برای مقابله با این ویروس به دنبال راه چاره و کشف واکسن پیش قدم شد نیز هم کشور چین بود. دیگر کشورهای آسیایی مانند سایر کشورهای دنیا به دنبال راه چاره و کنترل شیوع کرونا ویروس بودند و با طرق مختلف مانند منع رفت و آمد و محدود کردن پروازها به داخل کشورشان سعی در مهار این ویروس داشتند.

تعطیلی کسب و کارها و یا دورکاری، قرنطیه های خانگی، استفاده ­ی اجباری از ماسک در مکان های عمومی، استفاده از داروهای تقویت سیستم ایمنی از راهکارهایی بود که تقریبا تمام کشورها به کار گرفتند. اکنون بعد از گذشت حدود 2 سال و فروکش کردن موج کرونا تمام کشورهای دنیا ساز و کارهایی را در پیش گرفته اند. در مقاله درباره مقررات جدید کشورهای اروپایی در پذیرش مسافر صحبت کردیم در این نوشته به بررسی جدیدترین قوانین سفر به کشورهای آسیایی در شرایط کرونایی 2022 می پردازیم .

 

مالزی

به گفته مقامات مالزی مرزهای این کشور به‌ روی مسافرانی که از تزریق دومین دوز از واکسن آنها 14 روز گذشته باشد و نتیجه تست PCR آنها 72 ساعت قبل از پرواز منفی باشد باز است.

بازدیدکنندگان برای ورود به مالزی باید از موارد زیر تبعیت کنند:

و همراه داشتن آن

حداقل مدت زمان اقامت در لنکاوی 3 روز است و پس از گذشت ۷ روز اقامت، بازدیدکنندگان مجاز هستند به سایر مناطق مالزی سفر کنند.

واکسن­های مورد تایید مالزی شامل سینوواک، سینوفارم، مدرنا، فایزر، اسپوتنیک، آسترازنکا، جانسون، کوواکسین، کانسینو می باشند.

مسافران کشورهای آفریقای جنوبی، لسوتو، بوتسوانا، نامیبیا، اسواتینی، زیمبابوه ، موزامبیک و مالاوی و آن دسته افرادی که در 14 روز گذشته در کشورهای مذکور اقامت داشته‌اند، اجازه ورود به مالزی را ندارند.

ژاپن

از ۳۰ نوامبر 2021 ورود اتباع خارجی از سراسر جهان به ژاپن، توسط دولت این کشور ممنوع شده است. تنها چند هفته پس از تصمیم ژاپن برای تسهیل محدودیت‌ها، قوانین جدیدی از سر گرفته شد و این بدین معناست که ژاپن کنترل‌های مرزی را که اوایل ماه جاری برای مسافران، اعم از کارگرها، توریست ها و دانشجوها در نظر گرفته بود را از سر گرفته است.

هند

با ظهور سویه جدید کرونا ویروس محدودیت ها توسط دولت هند از سر گرفته شده است و هند ممنوعیت پروازهای بین‌المللی را تا۹ اسفند تمدید کرد.

این محدودیت شامل پروازهای باری نبوده و اکثرا خدمات مسافربری را در برمیگیرد که از 23 مارچ آغاز شده است.

مسافرینی که وارد این کشور می شوند در بدو ورود به طور تصادفی تحت آزمایش کرونا قرار خواهند گرفت و در صورتی که جواب آزمایششان مثبت باشد از سایر افراد جدا می شوند.

افرادی که در طول غربالگری علائم کرونا داشته باشند، بلافاصله از سایر افراد جدا شده و به مراکز درمانی منتقل می‌شوند.

مسافران ایرانی با داشتن مدارک ذیل می‌توانند به هند سفر کنند:

پاسپورت هندوستان، اقامت هندوستان

کارت OCI (Overseas Citizen of India) و کارت  PIO (Persons of Indian Origin)

انواع  ویزاهای پزشکی، ویزای توریستی و ویزای الکترونیکی توریستی برای انجام پرواز به هند معتبر است.

تمام مسافران بالای ۵ سال برای سفر به هند ‌باید ظرف ۷۲ ساعت قبل از پرواز، در یکی از مراکز تأیید شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران تست PCR انجام دهند و جواب منفی تست خود را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند.

پاکستان

اتباع پاکستانی بالای 15 سال و مسافران غیرپاکستانی بالای 18 سال که هر دو دوز واکسن خود را دریافت کرده اند می‌توانند با ارائه کارت واکسیناسیون به زبان انگلیسی وارد این کشور شوند. سایر قوانین سفر به پاکستان به شرح ذیل است:

همه ی مسافران قبل از سفر با مراجعه به وب‌سایت «» اطلاعات خود را وارد کرده و کپی اطلاعات خود را به‌ همراه داشته باشند.

همه مسافران بالای ۶ سال باید نتیجه منفی تست PCR به زبان انگلیسی را با کد  QR  که 48 ساعت قبل از سفر انجام داده اند، در لحظه ورود به این کشور ارائه دهند.

در صورتی که مسافران دارای نتیجه منفی تست PCR نباشند از تمام مسافران بالای ۶ سال در زمان  ورود به پاکستان تست کرونا گرفته شده  و در صورت مثبت شدن، فرد  باید به مدت 10 روز با هزینه شخصی قرنطینه شود.

هنگ کنگ

 یکی از کشورهایی که در لیست کشورهای پرخطر هنگ‌ کنگ قرار دارد ایران است و مسافران ایرانی نمی‌توانند به منظور توریستی به هنگ کنگ سفر کنند مگر اینکه:

  • افراد ایرانی و سایر کشورهای مقیم هنگ کنگ که به‌طور کامل واکسینه شده باشند
  • و یا دارای ویزای کار و اقامت معتبر از این کشور باشند.

فیلیپین

 از ۱۲ آذر قوانین آزمایش و قرنطینه‌ جدید توسط دولت فیلیپین برای مسافران بین‌المللی در نظر گرفت شده است.

مسافران واکسینه باید در بدو ورود به فیلیپین نتیجه منفی تست PCR را که 72 ساعت قبل از سفر انجام شده ارائه دهند. این افراد بلافاصله پس از ورود، در قرنطینه قرار گرفته و در روز پنجم اقامت دوباره تحت آزمایش قرار میگیرند.

افراد واکسینه‌نشده یا افرادی که مدرکی دال بر واکسیناسیون ارائه ندهند، نیز می بایست 72 ساعت قبل از پرواز تست PCR داده و نتیجه آن را همراه خود اشته باشند.

فیجی

علیرغم شیوع سویه جدید اومیکرون، مرزهای فیجی به روی مسافران بین‌المللی باز است.

 فیجی از مدت‌ها پیش اعلام کرده بود قصد دارد از اول دسامبر میزبان گردشگران خارجی باشد و شرایط خاصی برای پذیرش مسافر اعلام نکرده است.

مالدیو

همه گردشگران در صورتی که نتیجه تست منفی کرونا همراه داشته باشند اجازه ورود به را دارند.

بر اساس اعلام آژانس حفاظت سلامت (HPA) مالدیو، گردشگرانی که دوزهای واکسن خود را دریافت کرده اند می‌توانند در مهمان‌سراهای جزایر مسکونی مالدیو اقامت داشته باشند. بر این اساس افراد واکسینه‌شده ای که حداقل 14 روز از دریافت آخرین دوز واکسنشان می‌گذرد، می توانند در مهمان‌سراهای جزایر مسکونی ماله اقامت کنند.

واکسن‌های تایید‌شده توسط «سازمان جهانی بهداشت (WHO) مورد تایید سازمان بهداشت مالدیو میباشد.

دولت مالدیو در شرایط زیر به جزایر مسکونی اجازه پذیرش مهاجر می دهد، این شرایط عبارت‌اند از:

 60درصد از کل جمعیت جزیره مورد نظر باید به طور کامل واکسینه شده باشند.

95درصد از افرادی که در بخش ارائه خدمات به گردشگران مشغول هستند، باید کاملاً واکسینه شده باشند.

90درصد افراد بالای ۶۵ سال در جزیره باید واکسینه شده باشند.

همچنین گردشگرانی که واکسینه نشده اند و قصد سفر به جزایر مسکونی مالدیو را دارند می بایست ۷ روز پس از ورود خود به مالدیو تست PCR انجام دهند.

تایلند

با ظهور جدید سویه کرونا دولت تایلند محدودیت‌ها را تشدید کرده و از 19 دی این محدودیت ها اعمال شده اند.

مسافران پس از ورود به تایلند، باید فرم قرنطینه را امضا کرده و هنگام ورود به هتل، این فرم را تحویل مسئولین دهند.

 پس از ورود به هتل، مسافر باید تست کرونا داده و در صورت منفی‌بودن فرد می‌تواند در مناطق گفته‌شده رفت و آمد کند.

 در روز ۵ یا ۶ بار دیگر از مسافر تست کرونا گرفته می‌شود. در صورت منفی‌بودن تست دوم، مسافر می‌تواند در پایان هفتمین روز اقامت خود به هر نقطه از تایلند سفر کند.

از 11 ژانویه مسافران از تمام کشورها  فارغ از وضعیت واکسیناسیون خود مجاز هستند تحت برنامه قرنطینه جایگزین به تایلند سفر کنند.

بر این اساس مسافران بالای 18 سال که واکسینه شده اند و حداقل دو هفته از آخرین دوز واکسنشان می‌گذرد باید حداقل  7روز قرنطینه شوند، در روز اول قرنطینه و روز پنجم نیز تحت آزمایش قرار میگیرند.

مسافران واکسینه‌ نشده نیز باید حداقل 10 روز قرنطینه شوند که در طی مدت قرنطینه نیز تحت آزمایش قرار میگیرند.

افرادی که دو هفته قرنطینه می شوند، یکبار  در روز اول بار دیگر روز ۵ یا ۶ و در آخر روز ۱۲ یا ۱۳ اقامت باید تست کرونا انجام دهند.

با نصب برنامه MorChana مسافران می توانند نتایج آزمایش خود را دریافت کرده و پس از پایان قرنطینه به هر نقطه از تایلند سفر کنند.

در هر صورت اگر قصد سفر به آسیا را دارید به شما پیشنهاد می کنیم قبل از سفر حتما از جدیدترین قوانین کشورها اطلاع پیدا کنید تا در طول سفر دچار مشکل نشوید.

This post was last modified on 2022/01/30 2:02 ب.ظ

shiva samadi

Recent Posts

همه چیز درباره پیکاپ ویزا انگلیس

شاید شما یکی از متقاضیان ویزای انگلیس هستید که با هدف کسب و کار و…

3 هفته ago

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025

ازدواج یا طلاق بعد از برنده شدن در لاتاری 2025احتمالا در قرعه کشی بزرگ لاتاری…

2 ماه ago

قوانین طلاق در کانادا

آیا طلاق در کانادا مشکلی برای شهروندی فرد ایجاد می‌کند؟ کسانی که با مهاجرت کرده‌اند،…

2 ماه ago

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2025

راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2025 مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2025…

2 ماه ago

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ - اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که سفر به…

3 ماه ago

ویزا کارت

نحوه دریافت ویزا کارتویزا کارت یک شرکت چند ملیتی خدمات مالی است، که دفتر مرکزی…

3 ماه ago