کارهایی که نباید در هواپیما انجام داد – اگر قصد سفر با هواپیما دارید بهتر است نکاتی را مورد توجه قرار دهید تا هم از بیمار شدن خود پیشگیری کنید و هم به حقوق سایر مسافرین احترام بگذارید. در اینکه بهداشت و نظافت هواپیما مانند سایر وسایل حمل و نقل مدام چک می شود شکی نیست اما با رعایت مواردی که در این نوشته ذکر می کنیم تا حد زیادی از بیماری های احتمالی جلوگیری خواهید کرد.

کارهایی که نباید در هواپیما انجام داد

1. با لنز چشمی وارد هواپیما نشوید

محیط و هوای داخل هواپیما بسیار خشک است. استفاده از لنزهای چشمی ممکن است باعث خشکی و سوزش چشمان شما شود در نتیجه استفاده از لنز چشمی یکی از کارهایی که نباید در هواپیما انجام داد می باشد.

ضمن اینکه در حین پرواز ممکن است به خواب روید. بهتر است پیش از پرواز لنزهای خود را بردارید تا در داخل هواپیما مجبور به انجام این کار نشوید. ممکن است دستان شما برای انجام اینکار به اندازه کافی پاکیزه نباشد.

کارهایی که نباید در هواپیما انجام داد

2. تهویه بالای صندلی خود را خاموش نکنید

از آنجایی که امکان باز کردن پنجره های هواپیما وجود ندارد و در داخل هواپیما نیز جریان هوای آزاد آمکان پذیر نیست به شما توصیه می کنیم سیستم تهویه هوای موجود در بالای سر خود را خاموش نکنید و اجازه دهید هوا در گردش باشد. به این ترتیب از تجمع میکروب های احتمالی در یک نقطه جلوگیری می کنید.

3. چای و یا قهوه به میزان زیاد مصرف نکنید

یکی دیگر از کارهایی که نباید در هواپیما انجام داد مصرف بی رویه چای و قهوه است. به طور کلی از نوشیدن مایعاتی که در هواپیما تهیه می شوند خودداری کنید. وسایل ذخیره آب در هواپیما بسیار قدیمی و غیر استاندارد هستند و احتمال تجمع باکتری ها در آن زیاد است.

سعی کنید از بطری های آب بسته بندی استفاده کنید. از جمله کارهایی که نباید در هواپیما انجام داد نوشیدن مایعات حاوی کافئین است. چای و قهوه دارای کافئین می باشند؛ کافئین بدن را دهدیدراته می کند و ممکن است باعث سردرد و یا خستگی شود.

کارهایی که نباید در هواپیما انجام داد

4. در طول پرواز یک جا ننشینید

می توان گفت یکی از کارهایی که نباید در هواپیما انجام داد نشستن های مداوم و طولانی مدت است. یک جا نشستن و کاهش فشار هوا در ارتفاع ممکن است باعث لخته شدن خون در پاها شود. برای جلوگیری از این اتفاق به خصوص در پروازهای طولانی برای چند دقیقه در جای خود بایستید و یا در راهروی هواپیما قدم بزنید. می توانید در جای خود نشسته و پاهایتان را کمی کش و ورزش دهید.

از پوشیدن شلوارهای تنگ اجتناب کنید تا مانع جریان خون در پاهایتان نشوید. اما یادتان باشد پوشیدن لباس هایی که جنبه غیر رسمی دارند ( مانند شلوارک) مناسب مکان هایی مانند هواپیما نیست. علاوه بر وجهه ی نازیبای آن، برخورد پاهایتان با صندلی و سطوح هواپیما از لحاظ بهداشتی تایید نمی شود.

5. نکات بهداشتی را رعایت کنید

همراه خود مایع ضدعفونی کننده داشته باشید و پیش از صرف هر چیزی دستان خود را تمیز و ضدعفونی کنید. اگر مقداری از غذایتان روی سینی که پیش رویتان قرار دارد افتاد به هیچ وجه آن را بر ندارید! این سینی ها به قدر کافی تمیز و استریلیزه نیستند.

حتی دیده شده عده ای پوشک فرزند خود را روی این سینی ها تعویض می کنند!! از اینکه پس از پایان پرواز این سینی ها ضدعفونی و تمیز می شوند یا خیر مطمئن نیستیم.

کارهایی که نباید در هواپیما انجام داد

سایر نکات در پرواز

جهت رزرو بلیط هواپیما.، رزرو پرواز و اخذ انواع تورهای اروپا با کارشناسان ما در قصران گشت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *