سوالات متداول ثبت نام لاتاری آمریکا 2025 – بسیاری از افراد برای شرکت در لاتاری سوالات بسیاری ذهن آنها را درگیر می‌نماید که ما در اینجا سعی دارید با جواب دادن به آنها به کمک شما بیاییم. و راهنمای جامعی از ثبت نام لاتاری و سوالات لاتاری در زیر آورده باشیم، همچنین شما می توانید برای آگاه شدن از تاریخ شروع و پایان لاتاری به مقاله زمان و شرایط ثبت نام لاتاری 2025 برای ایرانیان مراجعه کنید.

شرایط ثبت نام همراه

سوالات متداول ثبت نام لاتاری آمریکا 2025 – سوالات متداول ثبت نام لاتاری آمریکا 2025 در خصوص همراه برندگان لاتاری می شود که در این بخش قصد داریم شما را با نکات آن آشنا کنیم .در واقع اگر شما مجرد هستید به هیچ عنوان نمی توانید فردی را به عنوان همراه معرفی کنید و یا فرم متاهلین را پر کنید .

برای مثال اگر می خواهید تک نفری در این قرعه کشی شرکت کنید به هیچ عنوان برای همراه مادر، خواهر و یا بردار و … را معرفی نکنید زیرا خلاف قوانین قرعه کشی است و حتی شانس برد خود را از دست می دهید و از دوره خارج می شوید.هر فردی که مجرد است لازم است به تنهایی فرم را پر کرده یک کد دریافت کند.

اما بحث متاهلین کاملا جدا است.به طور کلی متاهلین دو شانس برای برنده شدن دارند.هر شخص متاهل حق دارد، یک بار به عنوان متقاضی اصلی در لاتاری شرکت کند .اما در آن ثبت نام اعضای خانواده اش را به عنوان همراه در فرم فرد ضمیمه می شود.متاهلین می توانند دوبار ثبت نام کنند.

یک بار آقا به عنوان متقاضی اصلی و همسر و فرزندانش به عنوان همراه ، و یک بار خانم به عنوان متقاضی اصلی و همسر و فرزندانش به عنوان همراه.هر کدام از اعضای خانواده چه پدر چه مادر در این قرعه کشی برنده شوند می توانند تمام اعضای خانواده را به آمریکا ببرند. اغلب سوالات متداول ثبت نام لاتاری آمریکا 2025 موارد زیر هستند:

سوالات متداول ثبت نام لاتاری آمریکا 2025

چه کسانی را به عنوان همراه ثبت نام کنم

شما باید همسر و تمام فرزندان زیر 21 سال که ازدواج نکرده اند را در فرم ثبت نام به عنوان همراه وارد کنید.مجددا تکرار می کنیم که به هیچ وجه نمی توانید بستگان خود را به عنوان همراه معرفی کنید بلکه فقط همسر و فرزندان زیر 21 سال که ازدواج نکرده اند.

اگر در لاتاری برنده شویم یا نشویم  به ما اطلاع میدهند

تمام کسانی که از طریق مجموعه قصران گشت ثبت نام کنند بعد از اعلام نتایج لاتاری، نتیجه به آنها اطلاع داده خواهد داده شد.

اگر محل تولد فردی در لیست کشور های مجاز نباشد، چطور در لاتاری شرکت کند

بهترین راه برای چنین افرادی اینه که اگر همسرش متولد یکی از کشور های مجاز به شرکت در لاتاری از اون طریق اقدام کنند.

آیا مدرک تحصیلی بالاتر نقشی روی برنده شدن در لاتاری دارد

خیر، انتخاب برنده ها در لاتاری فقط به صورت رندم و شانسی اتفاق میفته و همه با هر مردکی شانس برابر با هم دارند (ثبت نام صحیح برای قرعه کشی مهم است).مدارک تحصیلی نقشی در انتخاب زود هنگام شما نداشته و تاثیری در شانس شما نخواهد داشت.

چه تغییرات جدیدی به فرم لاتاری گرین کارت اضافه شده است

درج اطلاعات پاسپورت معتبر متقاضی اصلی.

آیا برای ثبت نام در لاتاری، سن خاصی مد نظر است

حداقل سن برای درخواست وجود ندارد ، اما نیاز به تحصیل در دبیرستان ( حداقل دیپلم 12 ساله) یا تجربه کار ( 2سال مطابق الزامات O-NET) برای هر متقاضی اصلی در زمان درخواست نیاز است ، به طور موثر بیشتر افراد زیر 18 سال را رد صلاحیت می کند و هیچ حداکثری نیز تعیین نشده و اعلامی بر رد صلاحیت نکردند.

اگر اطلاعات فرم را اشتباه وارد کنیم آیا امکان اصلاح وجود دارد

بعد از ارسال اطلاعات دیگر امکان اصلاح خطاها وجود ندارد.

برای شرکت در لاتاری چه مدارکی لازم است

برای ثبت نام در لاتاری تنها کافیه فرم های مربوط به اطلاعات شخصی رو به صورت آنلاین پر کنید و یک عکس مناسب تهیه کنید وبه عنوان متقاضی اصلی حداقل تحصیلات دیپلم 12 ساله را داشته باشید یا 2 سال سابقه کار مطابق الزامات o-net.

من سربازم میتونم در لاتاری شرکت کنم

سربازان اگر پاسپورت داشته باشند میتوانند برای لاتاری ثبت نام کنند و اگر در سن 18 تا 21 باشند میتوانند زیر مجموعه پدر و مادر نیز ثبت نام کنند و یا اگر متاهل باشند می توانند زیر مجموعه همسر ثبت نام کنند.

ثبت نام از چه سایتی انجام می شود

ثبت نام رسمی هر ساله ازطریق http://www.dvlottery.state.gov اعلام انجام میشود.

شرایط تصویر جهت شرکت در لاتاری چگونه باید باشد

  • یک قطعه عکس ۵ در ۵ (۶۰۰ در ۶۰۰ پیکسل)، با زمینه سفید که در آن فرد کاملاً رو به دوربین باشد.
  • برای بانوان ایرانی، تصاویر با حجاب قابل قبول میباشد.
  • در تصویر از هیچگونه کلاه، عینک آفتابی، و هر چیز غیر متعارفی که باعث پوشاندن سر و صورت باشد استفاده نشود.
  • برای تهیه این عکس، بهترین راه مراجعه به عکاسی و تهیه یک عکس جدید میباشد. از عکاس بخواهید فایل عکس شما را روی CD یا فلش مموری بزند و به شما بدهد.
  • شما می توانید با بارگزاری عکس خود در این لینک identix.state.gov/qotw/Upload.aspx قبل از بارگزاری نهایی عکس خود را از نظر نداشتن مشکل چک کنید.

سوالات متداول ثبت نام لاتاری آمریکا 2025

عکس ثبت نام را میتونم خودم بگیریم

بله در منزل میتونید عکس مخصوص لاتاری بگیرید و برای ما ارسال کنید و ما با ادیت و اصلاح عکس را به فرمت قابل استفاده برای لاتاری قرار میدهیم.

آیا پاسپورت حتما نیاز است

خیر طبق مصوبات جدید، در حال حاضر اجباری به داشتن پاسپورت در زمان ثبت نام لاتاری 2025 نیست.

 از کجا بفهمیم برنده شده ایم

در تاریخ ذکر شده با مراجعه به سایت اداره مهاجرت، با وارد کردن کانفرمیشن نامبر صفحه ای باز خواهد شد که نتیجه را مشخص میکند. در صورت قبولی اطلاعات شما به همراه یک بارکد و کیس نامبر (Case Number) نمایش داده می شود. این کیس نامبر، شماره پرونده شما میباشد که توسط آن تا دریافت گرین کارت به پرونده شما رسیدگی می شود.

لاتاری ظرفیت خاصی دارد ؟ مثلا یه تعدادی ثبت نام کنن بعد بسته بشه سایت یا تموم بشه 

خیر ظرفیتی برای تعداد ثبت نام کنندگان وجود ندارد. در کل از تمامی ثبت نام کنندگان ایرانی حدودا 4500 نفر برنده و از این تعدادی موفق به دریافت ویزا می شوند.

من برای ثبت نام چیکار باید بکنم ؟همسرم پاسپورت داره ولی من ندارم راهنماییم میکنین ممنون میشم

همسر شما می تواند به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام نماید و شما را به عنوان همراه در فرم خود ثبت نماید.

 

همچنین شما می توانید تمامی مراحل ثبت نام را به کارشناسان ما بسپارید با کارشناسان ما در تماس باشید 02188697080

ghasrangasht call banner

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *