امن ترین خطوط هوایی جهان کدامند؟

امروزه سفر هوایی یکی از امن‌ترین شکل‌های حمل و نقل به شمار می‌آید. یک تیم مجرب شامل خدمه زمینی، مهندسین، خلبانان و مدیران عملیاتی بر همه‌چیز نظارت می‌کنند و بررسی‌های دوباره و سه‌باره و چند باره صورت می‌گیرد تا پروازی انجام  گیرد. وبسایت ایرلاین ریتینگز که به تحلیل و بررسی و معرفی امن ترین هواپیمایی های جهان بیش از ۴۰۰ مورد به عنوان امن‌ترین ایرلاین‌های جهان را به تازگی منتشر کرده است. نکاتی مثل تعداد سقوط و سوانح، عمر ناوگان و این در  صدر ایمنی، نوآوری و طراحی و راه اندازی هواپیماهای جدید قرار دارند. برخی از آن‌ها از نظر نداشتن هیچ‌گونه جراحت یا مرگ، آمار فوق‌العاده‌ای بر جای گذاشته‌اند. در ادامه این متن با قصران گشت همراه باشید.

 

شرکت هواپیمایی کانتاس

هواپیمایی کانتاس (Qantas) یکی از قدیمی ترین ایرلاین های جهان و بزرگ ترین ایرلاین کشور استرالیا به شمار می رود و دفتر مرکزی آن در شهر سیدنی استرالیا قرار دارد .از سال 1921 فعالیت خود در عرصه هوانوردی را آغاز کرد، سومین ایرلاین قدیمی جهان است، در حال حاضر به بیش از ۸۵ مقصد در سرتاسر دنیا پرواز مستقیم انجام می دهد.تنها تعداد انگشت شماری حادثه جزئی از این هواپیمایی گزارش شده است.

Qantas-airline-Australia

شرکت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک

شرکت هواپیمایی ویرجین آتلانتیک بریتانیا Virgin Atlantic Airline در سال 1984 تاسیس شد این شرکت یکی از بزرگترین شرکت هواپیمایی کشور انگلستان می باشد و دارای بیش از 39 هواپیمای مسافربری و باربری است.شرکت های هوایی با نام ویرجین سابقه ایمنی قابل توجهی دارند. این شرکت دهه ها سفر هوایی بدون حادثه بین قاره های مختلف را تجربه کرده است. هر دو شرکت ویرجین آتلانتیک و ویرجین استرالیا در لیست 20 ایرلاین امن دنیا قرار گرفته اند. و حالا ۴۹ درصد آن در اختیار ایرلاین دلتا آمریکایی قرار دارد.

virgin_australia-airplane

 

شرکت هواپیمایی آلاسکا ایرلاینز

با اینکه نام آلاسکا ایر بر آن گذاشته شده ولی در حقیقت خاستگاه این ایرلاین سیاتل آمریکاست. این ایرلاین با روزانه بیش از ۱۲۰۰ پرواز به بیش از ۱۱۵ مقصد در آمریکا، کانادا، مکزیک  و کاستاریکا در رتبه‌ی ایمن پرواز دنیا قرار گرفته است. شرکت هواپیمایی از سال 2000 تاکنون دچار سانحه رانندگی نشده است.

airplane-travel-flight-Alaska Airlines

شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز

امریکن ایرلایز به‌طور روزانه به 273 مقصد در جهان پرواز دارد. آمریکای شمالی، اروپا، اقیانوسیه، کارائیب و آمریکای جنوبی جزء مناطقی هستند که این شرکت هواپیمایی به‌طور مستقیم به آنها پرواز دارد. امریکن ایرلاینز دفتر اصلی خود را در شهر فورت وورث تگزاس قرار داده است و همچنین فرودگاه جان اف کندی، فرودگاه لس انجلس، فرودگاه میامی و فرودگاه اوهر شیکاگو قطب‌های این شرکت هواپیمایی عظیم می‌باشند.

 

American Airlines-airplane- tours-

شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینز

شرکت هواپیمایی آسترین ایرلاینزبزرگ ترین شرکت هواپیمایی شرکت آسترین ایرلاینز در سال ۱۹۵۷ تاسیس شد، هواپیمایی در کشور اتریش است. این شرکت زیر مجموعه شرکت هواپیمایی مشهور و معتبر لوفت هانزا محسوب می شود و در حال حاضر به بیش از ۱۳۰ فرودگاه در سرتاسر جهان پرواز مستقیم دارد. روزانه یک پرواز از این شرکت، از فرودگاه وین به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی می‌رود و پس از چند ساعت توقف برمی‌گردد.

Austrian Airlines-flight

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز بریتانیا در سال 1974 تاسیس شد این شرکت بزرگترین شرکت هواپیمایی بریتانیا می باشد و دارای بیش از 295 هواپیمای مسافربری و باربری است. در حال حاظر به بیش از 183 مقصد مختلف در قاره های آسیا و اروپا و آفریقا و آمریکا و استرالیا پرواز های مسافربری و باربری انجام می دهد هواپیمایی بریتیش ایرویز بریتانیا هیچ پرواز مستقیمی به شهرهای ایران ندارد.

British Airways-safe-airplane-

شرکت هواپیمایی کاتای پاسیفیک

هنگ هنک یکی از مکان‌هایی است که یکی از ایرلاین‌های مشهور و معتبر جهان به نام کاتای پاسیفیک را در اختیار دارد. در سال 2010 به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت حمل ونقل هوایی جهان شناخت شد. امروزه ناوگان این ایرلاین به 42 کشور و 168 مقصد پرواز می‌کند.

Cathay Pacific

شرکت هواپیمایی امارات

امیریتس شرکت هوایی خوشنام امارات در سال 1985 پروازهای خود را آغاز کرده و در هفته بیش از 30 هزار پرواز را انجام می دهد. این شرکت که دفتر آن در دبی واقع شده تا کنون هیچ حادثه مرگباری را در تاریخ خود شاهد نبوده و تنها در یک مورد شرکت هواپیمایی امارات دچار سانحه شد طی آن هواپیمای «ای ۷۷۷» در فرودگاه دبی در آتش سوخت البته مسافران به سلامت از آن خارج شده و هیچ تلفاتی نداشت.

Emirates Airline - Luxury Travel

شرکت هواپیمایی اوا ایر

شرکت هواپیمایی حامل پرچم تایوان از دیگر شرکت‌های ایمن این لیست معرفی می‌شود، در سال ۱۹۸۹ تأسیس شد. این ایرلاین با هواپیماهای تم دار (موضوعی) و با پرواز به بیش از ۶۲ مقصد دنیا بسیار شناخته شده است. از زمان تأسیس اوا ایر تا کنون هیچ گزارشی از حوادث آن ثبت نشده است.

Taiwanese Carrier-EVA Air

شرکت هواپیمایی فین ایر

در سال 1923 تاسیس شد این شرکت بزرگترین خط هوایی کشور فنلاند می باشد و دارای بیش از 59 هواپیمای مسافربری و باربری است. فرودگاه مرکزی شرکت هواپیمایی فین ایر فنلاند فرودگاه بین المللی هلسینکی فنلاند می باشند این هواپیمایی تاکنون درگیر حادثه‌ای نشده است.

Finnair Airline-Taiwanese Carrier

 

شرکت هواپیمایی کی ال ام

شرکت هواپیمایی کی ال ام از هواپیمایی های معروف و معتبر در سطح جهان است. این شرکت اروپایی در سال 2004، با ادغام با شرکت ایر فرانس، کار خود را بیش از پیش گسترش داد و در حال حاضر تقریبا به تمام نقاط دنیا پرواز دارد. کی ال ام با 130 مقصد پروازی به سراسر دنیا یکی از تاثیر گذار ترین شرکت های حوزه صنعت هواپیمایی به حساب می آید. برای این ایرلاین در طول ۴۰ سال گذشته هیچ حادثه‌ی مرگباری گزارش نشده است.

klm-airline

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا

لوفت هانزا بزرگ ترین شرکت هواپیمایی اروپاست و خیلی از مسافرانی که قصد سفر به کشور آلمان و یا دیگر کشورها را داشته باشند دوست دارند تا پرواز خودشان را با این ایرلاین انجام دهند. از سال ۱۹۹۳ هیچ حادثه‌ای را تجربه نکرده است.

Lufthansa-airline

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز

یکی از ایرلاین های فعال در ایران، هواپیمایی قطر است که از اعتبار بسیار بالایی در خاورمیانه و دنیا برخوردار است و در سال ۲۰۱۲ به عنوان بهترین ایرلاین دنیا شناخته شد قطر ایرویز سابقه پاکی در زمینه ایمنی پروازهایش دارد.

Qatar Airways

شرکت هواپیمایی اسکاندیناوین ایرلاین

هواپیمایی اسکاندیناوین در سال 1946 تاسیس شد این شرکت بزرگترین شرکت هواپیمایی کشور های اسکاندیناوی (سوئد – دانمارک – نروژ ) می باشد و دارای بیش از 139 هواپیمای مسافربری و باربری است. فرودگاه های مرکزی شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی اس ای اس  فرودگاه بین المللی کپنهاگ دانمارک – فرودگاه بین الملی آرلاندا استکهلم سوئد  و فرودگاه بین المللی اسلو نروژ  می باشند. از سال ۲۰۰۱ هیچ حادثه‌ی منجر به فوتی برای آن رخ نداده است.

Scandinavian Airlines

شرکت هواپیمایی سنگاپور ایرلاین

دو سایت معتبر رده‌بندی شرکت‌های هواپیمایی، ایرلاین سنگاپور را به عنوان بهترین و یکی از امن ترین ایرلاین های ۲۰۱۸ انتخاب کردند. این ایرلاین در ۱۹ سال گذشته هیچ سانحه‌ای را ثبت نکرده است.

Singapore Airlines-airline-

 

شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز 

شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز یکی از ایرلاین‌های بزرگ و معتبر آمریکا است که در سال 1926 تاسیس شد. این شرکت هواپیمایی زیر مجموعه ایرلاین یونایتد کنتیننتال هولدینگز محسوب می‌شود که خود یک هولدینگ آمریکایی است که در سال 2010 پس از ادغام با یونایتد ایرلاینز افتتاح شده است. یونایتد  ایرلاین ایمن دیگری است که در ۲۰ سال گذشته دچار هیچ سانحه‌ای نشده است؛ البته به جز حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر در سال  ۲۰۰۱.

airplane-United Airlines

 

 

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی مانند تور اروپا و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای کانادا، ویزای شینگن و پیکاپ ویزا در خدمت شما عزیزان است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *