peekan

آشنایی با جاذبه های گردشگری شهر پکن در چین

پکن یکی از فوق العاده ترین شهرهای دنیا است که بعد از شانگهای پرجمعیت ترین شهر چین به شمار می رود. این شهر واقع در شمال غربی چین به عنوان پایتخت این کشور نقش بسیار مهمی در زندگی فرهنگی، اقتصادی، علمی  و آموزشی آن دارد. این شهر شلوغ و مدرن، مملو از آثار تاریخی و فرهنگی مانند شهر ممنوعه، دیوار چین، موزه پایتخت، کاخ امپراتوری، پارک بی های، پارک جینگ شان و معبد Heavenly که بیشترشان در قسمت مرکزی شهر قرار دارند. با سفر و بازدید از این شهر می توانید سوغاتی های محبوبی مانند تزیینات دیواری خوشنویسی شده، مجسمه های خمیری، قوری‌های سفالی Yixing، فانوس‌های کاخ پکن، زیورآلات چینی، تزئینات کاغذی چینی و لباس‌هاس سنتی برای عزیزانتان تهیه کنید.

پکن

پکن پایتخت جمهوری خلق چین می باشد. این شهر در سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۱٬۵۱۶٬۰۰۰ میلیون نفر جمعیت داشته‌است. همچنین فرودگاه بین‌المللی پکن نیز دومین فرودگاه شلوغ جهان از نظر ترافیک مسافران است.

پکن دارای تاریخ دیرینه و پر فراز و نشیبی می باشد که سابقه آن به حدود سه هزار سال پیش می‌رسد. این شهر پایتخت سلسله های مینگ، جین، یوان و چینگ بوده است. حدود ۳۴ پادشاه در دوره های مختلف در چین حکومت کرده اند. پس از تأسیس جمهوری خلق چین دقیقاً پس از اجرای سیاست اصلاحات در بیش از ۳۰ سال گذشته، تغییرات بزرگی در این شهر رخ داده است. از جمله ساخت و ساز ساختمان های مدرن و تبادلات داخلی و بین المللی بسیار گسترده تر از قبل شد. امروزه این شهر به یکی از شهرهای بزرگ بین المللی تبدیل شده است. در پکن آثار تاریخی و مدرن تلفیق خوبی ایجاد کرده اند. همین امر سبب شده است تا گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جلب کرده است.

آب و هوای پکن:

شرایط آب و هوای شهر پکن، همواره بارانی است. این شهر دارای تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد و خشکی می باشد. بهترین زمان برای سفر به پکن، ماه‌های سپتامبر و اکتبر (شهریور و مهر) زمان مناسبی برای دیدن پائیز زیبای چین است.

پکن

[mappress mapid=”148″]