hangzoo

هانگزو

هانگژزو یا اصطلاحاً هانگزو مرکز شهر چجیانگ و مجاور شهر پکن در یکی از طویل ترین کانال های چین قرار گرفته است که جزو میراث جهانی ثبت شده یونسکو می باشد. هانگزو یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی و نمادی از فرهنگ و میراث غربی کشور چین می باشد که به دلیل وجود کانال گرند دارای کوه پایه های سرسبز و زیبایی است. مارکوپلو هانگزو را به عنوان زیباترین شهر جهان و همچنین شهر ابریشم به دلیل تولید ابریشم که از سنت های قدیمی آن جاست معرفی کرده است: این شهر همچنین از تولید کنندگان چای خوش طعم و معروف لانگچینی در دنیا می باشد. از منطقه های مشهور و دیدنی hangzhou می توان دریاچه غربی، منطقه تاریخی گوشان، معبد یوفی، چشمه ببر، کوه موگان، موزه ملی ابریشم، معبد لینگین را نام برد.

فرودگاه بین‌المللی هانگزو ژیاشان اصلی‌ترین فرودگاه این شهر اس. از جمله پروازهای سنگاپور، کوالالامپور، پوکت، آمستردام، سئول، دوحه و بسیاری دیگر از شهرهای داخلی و خارجی در آن انجام می شود.

یکی از پر رفت‌ و آمدترین ایستگاه‌های قطار در چین، ایستگاه قطار واقع در شرق hangzhou است. در این ایستگاه قطارها مستقیماً هانگزو را به بیش از ۵۰ شهر دیگر از جمله شهرهای بزرگ چین مانند شانگهای و پکن اتصال می دهد. ساکنین شهر برای جابه جایی‌های درون‌شهری، از خدماتی چون مترو، تاکسی، اتوبوس، فری (اتوبوس‌های آبی) و دوچرخه استفاده می کنند.

سوغاتی های معروف hangzhou عبارت اند از گلدوزی‌های هانگزو، پارچه‌های ابریشمی، چاپ استیک‌های تیانزو، چترهای ابریشمی، بادبزن‌های چینی و چای لانگ جینگ. بازار ابریشم هانگزو (The silk Market) و مرکز خرید میکس (The mixc Mall) از مکان های مناسبی برای خرید این سوغاتی ها می باشد.

هانگزو

آب و هوای هانگزو:

آب و هوای شهر hangzhou تقریباً نیمه‌گرمسیری و مرطوب به شمار می‌رود. این شهر دارای تابستانی‌های طولانی، بسیار گرم و مرطوب است. زمستان‌های آن ابری، خنک و خشک می باشد.

[mappress mapid=”148″]