راهنمای بررسی برندگان گرین کارت آمریکا 2023

مراحل بعد از برنده شدن لاتاری آمریکا 2023، راهنمای برندگان گرین کارت آمریکا 2023 موضوعی است که در این مقاله قصد بیان آن ها را داریم.

ثبت نام لاتاری آمریکا ۲۰۲۴

شاید شما یکی از برندگان خوش شانس در مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری امریکا باشید، در این صورت باید به شما تبریک بگوییم زیرا افراد زیادی در تمام دنیا تلاش می‌کنند تا بتوانند گرین‌کارت آمریکا را بگیرند و برخی از آن‌ها هرگز موفق به انجام این کار نمی‌شوند. این در حالی است که یک برنده لاتاری می‌تواند در مدت زمانی کوتاه گرین کارت خود را دریافت کرده و وارد خاک آمریکا شود. بعد از این که از برنده‌شدن در لاتاری مطمئن شدید، پیش از دریافت گرین‌کارت خود باید چندین مرحله را در سریع‌ترین زمان ممکن طی کنید.

قبل از هر اقدامی باید اطلاعات لازم و کافی پس از برنده شدن لاتاری را کسب کنید. به همین دلیل در این مقاله تمامی مراحلی که باید پس از اعلام نتایج لاتاری انجام دهید، شرح داده شده است. با ما همراه باشید.

در طی مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری امریکا، پس از وارد کردن اطلاعات خود در سایت مربوطه نامه قبولی خود را مشاهده خواهید کرد. همچنین از کیس نامبر (Case Number) و محل مصاحبه خود خبردار خواهید شد. پس از انجام این مرحله نوبت به زمان احراز هویت و تکمیل فرم های مربوط به برندگان تا دریافت گرین کارت آمریکا می باشد.

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا

کیس نامبر (Case Number)

برندگان گرین کارت آمریکا، یک کد با عنوان کیس نامبر به عنوان شماره پرونده دریافت می کنند. این شماره تا پایان مراحل دریافت ویزا و گرین کارت استفاده خواهد شد.

کیس نامبر به معنای نوبت رسیدگی به پرونده شما در سیستم کنسولگری اداره مهاجرت امریکا می باشد و کلیه مراحل بعد از قبولی شما بر اساس این شماره انجام خواهد شد. چهار رقم اول مربوط به سالی است که در آن پذیرفته شده اید، دو رقم بعدی مخفف اسم قاره محل تولد شماست (برای قاره آسیا AS قرار می گیرد)، ارقام بعدی نوبت شما و کیس نامبر اصلی شماست که بر طبق آن، پس از تکمیل پر کردن فرم DS – 260 باید منتظر بمانید که پرونده شما به جریان بیفتد و اصطلاحا کارنت شود.

در نظر داشته باشید از آنجاییکه اولویت انجام امور برندگان با کیس نامبرهای پایین است، این افراد باید بعد از برنده شدن، سریعتر نسبت به تکمیل فرم DS – 260 اقدام نمایند.

نکته: به خاطر داشته باشید که کیس نامبر شما حکم سیستم نوبت دهی را دارد. بنابراین تکمیل فرم در روزهای اول هیچ تاثیری در زمان اعلام مصاحبه در سفارت برای شما نخواهد داشت. 

فرم DS-260

مهمترین کاری که در مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری امریکا باید انجام دهید این است که فرم درخواست ویزای مهاجرت Form DS-260 را پر کنید. در این فرم که به زبان انگلیسی پر خواهد شد موارد مختلفی از جمله اطلاعات شخصی، وضعیت تأهل، محل کار یا تحصیل و سوابق کیفری سوال پرسیده می‌شود. برندگان لاتاری پس از اطمینان از قبولی، بایستی در اسرع وقت اقدام به تکمیل فرم DS-260 نمایند. با مراجعه به سایت قصران گشت می توانید فرم ترجمه شده به فارسی را دانلود نمائید.

پس از دریافت فرم باید اطلاعات شرایط فعلی، سوابق تحصیلی و شغلی گذشته خود را در آن پر کنید. عدم تکمیل آن به معنای عدم تمایل به تعیین وقت سفارت و همچنین عدم دریافت گرین کارت می باشد. توصیه می‌شود که پر کردن فرم را به دوستان و آشنایان هم نسپارید، زیرا مواردی هم‌چون تفاوت امضای موجود در فرم و امضای فرم‌های زمان مصاحبه باعث حذف شدن نام فرد از فرآیند اخذ گرین‌کارت شده است.

فرم-DS-260

مدارک لازم جهت صدور ویزا

شما باید مدارک لازم جهت ارائه سفارت را آماده کنید. برای اطلاع از مدارک لازم جهت صدور ویزا بعد از مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری به بخش ویزای آمریکا در سایت مراجعه کنید. سپس باید با مراجعه حضوری در آژانس مدارک و فرم DS-260 را به متخصصان ویزا داده تا برای وقت سفارت آمریکا اقدام نمایند. در صورت کامل بودن مدارک و تایید صلاحیت شما از طرف سفارت، ویزا ی شما صادر خواهد شد. پیکاپ ویزا در سفارت آمریکا واقع در شهرهای دبی، امارات، آنکارا و ارمنستان برای ایرانیان داخل کشور انجام می شود.

نکته: تهیه این مدارک اهمیت بسیار بالایی دارد. هر گونه نقص در پرونده شما منجر به به تعویق افتادن پروسه ویزا در سفارت خواهد شد. همچنین ممکن است به علت عدم وجود زمان کافی جهت تهیه مجدد آنها از دریافت ویزا باز بمانید.

مدیکال و واکسیناسیون (Panel Physician)

تمامی برندگان هنگام انجام مصاحبه در سفارت، نیاز به تایید مدارک پزشکی توسط پزشک معتمد سفارت دارند. مدارک پزشکی توسط معاینات تکمیلی شما پزشک سفارت کامل خواهد شد. همچنین آن ها بایستی کارت واکسیناسیون ایران را تایید نمایند.

پس از تزریق تمامی واکسن ها، اصل گذرنامه را ببرید تا کارت واکسیناسیون بین المللی به نام هر فرد صادر شود. این کارت را پزشک سفارت از شما درخواست خواهد کرد.

قصران گشت برای تعیین وقت مدیکال به کلینیک های VIP در سفارت آمریکا واقع در شهرهای ابوظبی، دبی، آنکارا و ایروان مراجعه می کند. بنابراین دریافت و تحویل نتایج آزمایشات از کلینیک مربوطه و تحویل آن به برندگان گرین کارت آمریکا بر عهده آژانس می باشد.

مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری ،چک شدن بیماری است که شامل این بیماری‌ها و مواردی هم‌چون بیماری‌های روانی، شکل فعال بیماری سل، جذام و برخی موارد دیگر می‌شود. تا قبل از سال ۲۰۱۰ بیماری ایدز هم در این لیست قرار می‌گرفت، اما در حال حاضر این ویروس تاثیری را در فرآیند اخذ ویزای آمریکا ندارد.

مدیکال-واکسیناسیون

گواهی تمکن مالی و اسپانسر

یکی از مهمترین مدارکی که برندگان گرین کارت آمریکا 2023 در مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری نیاز دارند و باید به همراه سایر مدارک به سفارت ارائه دهند، گواهی تمکن مالی است. اثبات تمکن مالی می تواند از طریق حساب بانکی، ارزش گذاری ملک، پیشنهاد شغلی و یا گرفتن اسپانسر باشد. هدف از این کار اثبات توان مالی متقاضی جهت زندگی در آمریکا است تا از سربار شدن دولت آمریکا جلوگیری شود.

اثبات تمکن مالی مسئله بسیار ساده ایست. درابتدا لیست اموال منقول خودتان را آماده کنید، اسناد آن را ترجمه کرده و دارایی های بانکی تان را معادل سازی کرده و صورت حسابتان را به زبان انگلیسی در هنگام مهاجرت به امریکا همراه داشته باشید.

جمع کردن مدارک لازم برای دریافت گرین کارت

 به هیچ عنوان وقت را تلف نکرده و پیش از تعیین تاریخ مصاحبه اقدام به جمع کردن مدارک لازم برای گرین کارت و ترجمه آن‌ها به انگلیسی نمایید.

کلیه اسناد و مدارکی که به زبان انگلیسی نیستند باید همراه با یک ترجمه معتبر باشند. مدارک لازم جهت مصاحبه گرین کارت که باید آن‌ها را آماده کنید شامل موارد زیر می‌شود:

 • پاسپورت
 • شناسنامه
 • مدرک تحصیلی
 • سابقه کار
 • مدارک عدم سوءپیشینه (در صورتی که در چند کشور زندگی کرده باشید باید از هر کدام آن‌ها مدرک جداگانه بگیرید. در صورتی که دارای سوءپیشینه و سوابق کیفری باشید هنوز هم شانس گرفتن گرین کارت را خواهید داشت اما حتما گواهی را ارائه کنید که نشان دهد قبلا بابت جرمی که کرده‌اید مجازات شده‌اید)
 • مدارک ازدواج یا طلاق
 • مدارک و شناسه نظامی برای کسانی که در ارگان‌های نظامی هم‌چون ارتش خدمت کرده‌اند.
 • اسناد مالی مانند صورت حساب بانکی
 • اسناد مربوط به ارزیابی املاک و مستغلات
 • مدارکی که نشان دهد شما کارمند یا صاحب یک شرکت هستید.

دریافت ویزای آمریکا

در مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری 2023 امریکا یه خاطر داشته باشید که مدت اعتبار ویزای آمریکا معمولاً ۶ ماه می باشد. اما به نسبت اعتبار مدیکال و معاینات پزشکی فرد متقاضی ممکن است این اعتبار کمتر از ۶ ماه نیز باشد. شما برندگان گرین کارت آمریکا باید تا قبل از اتمام اعتبار ویزا و انقضای آن بایستی به خاک آمریکا سفر کنید.

دریافت-ویزای-آمریکا

مصاحبه سفارت برندگان گرین کارت آمریکا

پس از اینکه پرونده شما وارد مرحله روال اداری یا به اصطلاح کارنت شد، مشاوران و متخصصان اخذ ویزا در آژانس قصران گشت از محل و تاریخ دقیق مصاحبه در سفارت های آمریکا در شهرهای ذکر شده مطلع خواهند شد. حضور به موقع در سفارت حائز اهمیت بسیار بالاییست. یعنی حداقل یک ساعت قبل از ساعت تعیین شده در محل سفارت باید  حضور یابید. در هنگام مصاحبه همراه داشتن تمام مدارک گرین کارت به صورت اصل و ترجمه انگلیسی، نتایج کمیسیون پزشکی و هم‌چنین دعوت‌نامه شما برای مصاحبه ضروری است.

بنابراین توصیه می کنیم که حتماً برای تحویل و ارسال مدارک خود به سفارت آمریکا این کار را به متخصصان پیکاپ ویزا در آژانس قصران گشت بسپارید.

کارنت شدن

کارنت شدن کیس، به معنی تعیین زمان رسیدگی به پرونده و حضور فرد در سفارت جهت بررسی مدارک و انجام مصاحبه می باشد. هر ماه تعداد افرادی که از هر نوع ویزا کارنت می شوند، در ویزا بولتن های وزارت امور خارجه منتشر می شود. کارنت شدن کیس برندگان لاتاری در مجلات اداره کنسولگری وزارت امورخارجه آمریکا با نام ویزای بولتن اعلام میشود. این مجلات الکترونیکی هر ماه در وبسایت رسمی وزارت امورخارجه آمریکا قابل دانلود است.

ویزا بولتن

ویزا بولتن اواسط هر ماه میلادی توسط وزارت امور خارجه (اداره مهاجرت) به عنوان اطلاعیه منتشر می شود. در این ویزا شرایط و اطلاعات مربوط به پرونده های در دست بررسی و یا کارنت شده هر دوره اعلام می گردد. معمولاً پس از کارنت شدن کیس، طی ۱۰ الی ۱۵ روز ایمیل تاریخ حضور در سفارت از سوی KCC ( مرکز کنسولی کنتاکی) ارسال می شود. بنابراین شما باید راس ساعت تعیین شده در سفارت حضور پیدا کنید.

ویزا-بولتن

کلیرنس

در مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری ، کلیرنس یا همان Administrative Processing به مرحله ای گفته می شود که پس از انجام مصاحبه، بایستی در انتظار بررسی سوابق و یا تایید صلاحیت جهت دریافت ویزای مهاجرتی آمریکا باشید.

این پروسه توسط وزارت امور خارجه آمریکا صورت می گیرد و تصمیمات به فرد مصاحبه کننده در سفارت بستگی دارد. این فرد اگر نسبت به موضوعی در درخواست شما تردید داشته باشد آن را برای بررسی بیشتر وارد پروسه کلیرنس می کند. در بیشتر موارد این اتفاق برای ایرانی ها رخ می دهد.

در این پروسه شرایط لازم برای رد یا قبول برخی از متقاضیان به مقر وزارت امور خارجه در واشنگتن جهت تحقیق در مورد احتمال اتهام به جاسوسی، تروریسم و صادرات غیرقانونی فناوری به خارج از ایالات متحده آمریکا است و…ارسال میشود.

مدت این دوره معمولاً از ۶ هفته یا بیشتر می باشد. پس از آن در صورت تایید صلاحیت، مشاوران ما شما را از نتیجه آن مطلع خواهند کرد.

کلیرنس

توجه داشته باشید :

 • شما پس از گرفتن ویزا تا 6 ماه فرصت دارید تا وارد خاک آمریکا شوید در غیر این صورت ویزای شما به طور خودکار لغو خواهد شد.
 • پس از دریافت ویزا برای چاپ شدن گرین کارت می بایستی برای هر نفر مبلغی معادل دلار آمریکا را به وسیله کارت اعتباری پرداخت کنید ( نحوه پرداخت هزینه گرین کارت آمریکاUSCIS Immigrant Fee)
 • شما پس از ورود می توانید تقاضای وایتپاس نمائید ( حدودا 2 ماه طول می کشد و پس از 2 ماه به آدرس اسپانسر شما( در صورت وجود)  ارسال می شود – نیازی به حضور شما در آمریکا برای گرفتن وایت پاس نیست و اسپانسر شما می تواند آن را برای شما پست نماید ) که با استفاده از آن می توانید تا 2 سال خارج از آمریکا بمانید و فقط یک بار صادر می شود .
 • هم‌چنین پس از مصاحبه یک پاکت مهر و موم شده به شما داده می‌شود که باید آن را در فرودگاه تحویل افسر مهاجرت بدهید.

آژانس مسافرتی قصران گشت با ارائه خدماتی همچون برگزاری تور های مسافرتی و ارائه خدمات اخذ ویزا از جمله ویزای شینگن و پیکاپ ویزادر خدمت شما عزیزان است. جهت مشاوره رایگان با 88697080 تماس بگیرید.

15 دیدگاه برای ”مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری آمریکا 2023

 1. سلام من لاتاری 2023 رو برنده میشم. و به آمریکا مهاجرت میکنم و خوشبخت میشوم. انشاالله 🙂

 2. سلام و وقت بخیر
  اگه بعد از قبولی در لاتاری تا 6ماه نتونیم به آمریکا مهاجرت کنیم آیا گرین کارت ما باطل میشه؟

  1. دعوت به مصاحبه و مدیکال بیش از این ها طول میکشه – نگران نباشید

 3. سلام برای ثبت نام در لاتاری آمریکا حتما باید در آمریکا اسپانسر داشته باشیم؟؟؟؟؟

  1. خیلی برای ثبت نام هیچ چیزی لازم نیست. بعدا پذیرفته که شدید باید این مباحث بررسی بشه

  2. سلام اگر همسر سابقه کاری در ارتش داشته باشع البته پست شغلی ایشون در بیمارستان بوده و اخراج شده،،،آیا ریجکت میشه در مصاحبه و اگه ای پی بشه چقدر زمان میبره ملحق بشه

   1. معمولا برای شما بیشتر بررسی میشه و احتمالش بالاست – لطفا برای مشاوره در خصوص راه کارهای مهم که باید انجام بشید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 4. سلام وقت بخیر . یه سوالی داشتم اومدو ما قبول شدیم لاتاری همه چیز اوکی باشه این قسمت که میگه بایستی ی شغلی یا امکان مالی داشته باشیم و منقول اینا اسپانسر این چیزا

  اگر این موارد نبود فقط ی حرفه ای داشته باشیم کفایت میکنه یا نه ؟ ایا راهی هم هست که ما اسپانسر هم برامون فراهم بشه ؟؟ئاسه این قسمت هم یه توضیحی بدید

 5. با سلام و احترام از زمان قبولی در لاتاری تا ورود به امریکا چه مدت زمان میبرد؟

 6. من در یونان زندگی میکنم و کار خونه اقامت کوتاه مدت دارم و در لاتاری ثبت نام کردم امیدوارم برنده بشوم تا تجربه زندگی در آمریکا رو هم تو زندگیم داشته باشم و یه زندگی یکم بهتر از آتن رو بتونم اونجا بسازم 🙏

 7. با سلام و عرض خسته نباشید. اگر کسی از همسر سابقش طلاق گرفته باشه و لاتاری برنده بشه و دوباره(پیش از مصاحبه) با همسر سابقش ازدواج کنه(و این اطمینان حاصل بشه که ازدواج واقعی هست و صوری نیست) ویزا به ایشون هم تعلق میگیره و اینکه مشکلی برای رفتنشون پیش نمیاد یا اینکه شانس قبولی در مصاحبه کم نمیشه؟

  1. سلام روز بخیر
   پیشنهاد میکنم با مشاوره ما تاس بگیرید تا در این زمینه شما را راهنمایی کنند

   02188697080

 8. من میخواستم بخاطر بد بختی های دامن گیر ما ملت شده و تمام منطقه که ما زندگی میکنم در دست طالبان سوقوط کرده ما بی جا شدیم میخواهیم از دولت آمریکا تا برای من در کشور شان یک زندگی راحت و آرام بسازد و من هم خوش خواهم شد که یک پیشه آزاد و خوب داشته باشم و من بهترین دکاندار خواهم شد امید به الله امید وار هستم که قبول شوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *